• вторник, 16 јули 2024
Во Крушево почнува летниот адреналински фестивал „When in Krusevo“

Во Крушево почнува летниот адреналински фестивал „When in Krusevo“

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Од денеска до 7 јули во Крушево ќе се одржи летниот адреналински фестива...

Во Крушево проект „Обои мозаик на македонски јазик“

Во Крушево проект „Обои мозаик на македонски јазик“

Крушево, 28 јуни 2024 (МИА)  - Учениците од крушевското основно училиште „Нико...

Фестивалот When In Krusevo – синоним за хуманост и летна адреналинска авантура во највисокиот планински град на Балканот

Фестивалот When In Krusevo – синоним за хуманост и летна адреналинска авантура во највисокиот планински град на Балканот

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Единствениот планински град во Северна Македонија, Крушево, осма година...

Деспотовски: Новиот СДСМ ќе работи на професионализација на партиските тела и ќе формира влада во сенка како коректив на власта

Деспотовски: Новиот СДСМ ќе работи на професионализација на партиските тела и ќе формира влада во сенка како коректив на власта

Скопје, 24 јуни 2024  Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ продолжува со...

Подготвено е за прегласувањето во Долнени и Крушево, денеска гласаат болните и изнемоштените

Подготвено е за прегласувањето во Долнени и Крушево, денеска гласаат болните и изнемоштените

Прилеп, 21 мај 2024 (МИА) - Сѐ е подготвено за утрешното прегласување на Парламентарните избори на ч...

Одбиени три, Управен треба да одлучува уште по четири тужби за прегласување од Европски фронт

Одбиени три, Управен треба да одлучува уште по четири тужби за прегласување од Европски фронт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Управниот суд денеска ја одби како неоснована тужбата од Коалицијата „Ев...

Се реевидентираат црквите и иконите во Крушево

Се реевидентираат црквите и иконите во Крушево

Прилеп, 9 мај 2024 (МИА) - Стручњаците од прилепскиот Завод и музеј денеска ја заокружуваат реевиден...

Во Крушево до 13 часот излезноста е над 34 проценти, а во Долнени двојно помала

Во Крушево до 13 часот излезноста е над 34 проценти, а во Долнени двојно помала

Прилеп, 8 мај 2024 (МИА) - Од трите општини во Прилепско – крушевскиот регион до 13 часот најголема...

Мојсоска од Крушево: Апел до сите пратеници да се откажат од патните трошоци по примерот на Левица

Мојсоска од Крушево: Апел до сите пратеници да се откажат од патните трошоци по примерот на Левица

Скопје, 5 мај 2024  Носителот на ИЕ5 и Генерален секретар на Левица, Јована Мојсоск...

Апасиев од Крушево: Со повеќе пратеници ќе спречиме штетни политики за државата

Апасиев од Крушево: Со повеќе пратеници ќе спречиме штетни политики за државата

Крушево, 4 мај 2024 (МИА) - Лидерот на партијата „Левица“ Димитар Апасиев денеска во Крушево изјави...

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работна...

Ковачевски од Крушево: Гласањето против не ѝ носи добро на Македонија, само ако гласаме „за“, може да одиме напред

Ковачевски од Крушево: Гласањето против не ѝ носи добро на Македонија, само ако гласаме „за“, може да одиме напред

Скопје, 28 април 2024 (МИА) – Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски, на ве...

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Крушево, 26 април 2024 (МИА) - Мојот тек на кампањата е женски, ама витешки. Јас не го анализирам ка...

Без вода неколку улици во Крушево

Без вода неколку улици во Крушево

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - ЈП „Комуна“ Крушево известува дека денеска без вода ќе бидат  ули...

Крушево очекува многу спортисти и туристи, а угостителите ќе се снаоѓаат со персонал

Крушево очекува многу спортисти и туристи, а угостителите ќе се снаоѓаат со персонал

Крушево, 14 април 2024 (МИА) - Крушево е подготвено и е во исчекување на големата летна сезона со го...

Image

Остани поврзан