• понеделник, 17 јуни 2024
Прв пат во историјата на Копа Америка ќе судат жени

Прв пат во историјата на Копа Америка ќе судат жени

Рио де Женеиро, 25 мај 2024 (МИА) – Претстојното издание на Копа Америка ќе биде прво во историј...

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

  Асунсион, 12 април 2024 (МИА) – „Во фудбалот има проблеми“, изјави претседателот на М...

КОНМЕБОЛ одобри стадион на надморска височина од 4.083 метри

КОНМЕБОЛ одобри стадион на надморска височина од 4.083 метри

  Ла Паз, 2 февруари 2024 (МИА) – Јужноамериканската фудбалска федерација (КОНМЕБОЛ) од...

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ

Луке, 28 март 2023 (МИА) - Јужноамериканскиот фудбалски сојуз - КОНМЕБОЛ се придру...

Јужноамериканските репрезентации одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Јужноамериканските репрезентации одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Луке, 28 октомври 2021 (МИА) - Фудбалската конфедерација на Јужна Америка (КОНМЕБОЛ) излезе со соопштен...

КОНМЕБОЛ се огради од неодиграниот натпревар меѓу Бразил и Аргентина

КОНМЕБОЛ се огради од неодиграниот натпревар меѓу Бразил и Аргентина

Сао Паоло, 6 септември 2021 (МИА) – Јужноамериканската фудбалска асоцијација (КОНМЕБОЛ) зазеде неутрале...

Јужноамериканците бараат да се промени работата на ВАР

Јужноамериканците бараат да се промени работата на ВАР

Луке, 30 јули 2021 (МИА) - Судискиот комитет на Фудбалската конфедерација на Јужна Америка (КОНМЕБОЛ) п...

КОНМЕБОЛ и предложи на УЕФА да биде домаќин на натпревар помеѓу Аргентина и Италија

КОНМЕБОЛ и предложи на УЕФА да биде домаќин на натпревар помеѓу Аргентина и Италија

Рио де Жанеиро, 13 јули 2021 (МИА) - Фудбалската конфедерација на Јужна Америка (КОНМЕБОЛ) ја покани Ев...

Бројот на заразени со коронавирус во Купот на Америка се искачи на 140

Бројот на заразени со коронавирус во Купот на Америка се искачи на 140

Бразилија, 22 јуни 2021 (МИА) - Бројот на лица заразени со коронавирус на Купот на Америка се искачи на...

КОНМЕБОЛ и го одзеде правото на Колумбија да биде домаќин на Купот на Америка

КОНМЕБОЛ и го одзеде правото на Колумбија да биде домаќин на Купот на Америка

Богота, 21 мај 2021 (МИА) - Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) и го одзеде правото н...

Меси најдобар фудбалер од Јужна Америка во измината декада

Меси најдобар фудбалер од Јужна Америка во измината декада

Лајпциг, 3 февруари 2021 (МИА) - Меѓународната федерација за историја и статистика на фудбалот (IFFHS)...

Image

Остани поврзан