• понеделник, 17 јуни 2024
Лојд Остин: Американските сили нападнаа седум објекти во Ирак и во Сирија

Лојд Остин: Американските сили нападнаа седум објекти во Ирак и во Сирија

Вашингтон, 2 февруари 2024 (МИА)  -  Американскиот секретар за одбрана, Лојд Остин, објави...

САД нападнаа цели во Сирија и во Ирак, најмалку 13 загинати проирански борци

САД нападнаа цели во Сирија и во Ирак, најмалку 13 загинати проирански борци

Вашингтон, 2 февруари 2024 (МИА) - Американските сили извршија воздушни напади врз иранската револуц...

САД извршија над 85 напади врз цели во Ирак и во Сирија (ДПЛ)

САД извршија над 85 напади врз цели во Ирак и во Сирија (ДПЛ)

Вашингтон, 2 февруари 2024 (МИА) - Американските сили извршија воздушни напади врз иранската револуц...

САД извршија над 85 напади врз цели во Ирак и во Сирија

САД извршија над 85 напади врз цели во Ирак и во Сирија

Вашингтон, 2 февруари 2024 (МИА) - Американските сили извршија воздушни напади врз иранската револуц...

САД извршија над 85 напади врз цели во Сирија и во Ирак

САД извршија над 85 напади врз цели во Сирија и во Ирак

Вашингтон, 2 февруари 2024 (МИА) - Американските сили извршија воздушни напади врз иранската револуц...

САД извршија одмазнички напади врз цели во Сирија

САД извршија одмазнички напади врз цели во Сирија

Вашингтон, 2 февруари 2024 (МИА) - САД извршија воздушни напади во Сирија како одговор на убиството...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

3 февруари 2024    Скопје - Градоначалникот на...

Пиоли: Гласините за Конте не ми пречат, тие ми досадуваат

Пиоли: Гласините за Конте не ми пречат, тие ми досадуваат

 Милано, 2 февруари 2024 (МИА)- Тренерот на Милан, Стефано Пиоли призна дека е уморен од шпекул...

И покрај напорите за регрутирање, бројот на германски војници намален на 181.500

И покрај напорите за регрутирање, бројот на германски војници намален на 181.500

Бeрлин, 2 февруари 2024 (МИА)  -  Бројот на германски војници е намален на 181.500, и покр...

Костадиновска Стојчевска: Техничката влада има примарна цел да ги организира изборите, однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ беше очекувано

Костадиновска Стојчевска: Техничката влада има примарна цел да ги организира изборите, однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ беше очекувано

Скопје, 2 февруари 2024 Потпретседателката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во интерв...

Амбасадорот на САД во Србија: Обесхрабрувачки е што правдата и одговорноста за убијците на Чурувија се недостижни 25 години

Амбасадорот на САД во Србија: Обесхрабрувачки е што правдата и одговорноста за убијците на Чурувија се недостижни 25 години

Белград, 2 февруари 2024 (МИА) - Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил вечерва изјави дека е о...

Одложен боксерскиот меч Тајсон Фјури - Александар Усик

Одложен боксерскиот меч Тајсон Фјури - Александар Усик

  Ријад, 2 февруари 2024 (МИА) - Борбата за неприкосновен светски шампион во тешка кате...

МЗТ Скопје го запиша шестиот триумф сезонава во АБА2 лигата

МЗТ Скопје го запиша шестиот триумф сезонава во АБА2 лигата

Скопје, 2 февруари 2024 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до шестиот триумф сезонава...

Бундестагот одобри 7,6 милијарди евра за Украина

Бундестагот одобри 7,6 милијарди евра за Украина

Берлин, 2 февруари 2024 (МИА) – Парламентот на Германија го одобри буџетот за 2024 година, во чии ра...

Османи: Повлекувањето на Законот за рестриктивни мерки е административно, а не политичко

Османи: Повлекувањето на Законот за рестриктивни мерки е административно, а не политичко

Скопје, 2 февруари 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи посочи дека Законот за...

Image

Остани поврзан