• среда, 22 мај 2024
Познати се полуфиналните пресметки во ракометната лига на шампиони

Познати се полуфиналните пресметки во ракометната лига на шампиони

  Келн, 8 мај 2024 (МИА) – Европската ракометна федерација (ЕХФ) со жрепка во вторникот...

ЛШ во ракомет: Очекуван пораз на Еурофарм Пелистер на гостувањето во Кил

ЛШ во ракомет: Очекуван пораз на Еурофарм Пелистер на гостувањето во Кил

  Кил, 22 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер го претр...

Еурофарм Пелистер загуби од Кил за трет пораз во Лигата на шампионите

Еурофарм Пелистер загуби од Кил за трет пораз во Лигата на шампионите

Битола, 27 септември 2023 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер пропушти шанса да...

Александар Јовиќ: Германскиот ракометен шампион Кил го пречекуваме во ново светло

Александар Јовиќ: Германскиот ракометен шампион Кил го пречекуваме во ново светло

Битола, 25 септември 2023 (МИА) - Во пресрет на ракометниот натпревар Еурофарм Пелистер-Кил, кој се...

Лошото второ полувреме го чинеше пораз Вардар на дуелот со Кил

Лошото второ полувреме го чинеше пораз Вардар на дуелот со Кил

Скопје, 27 октомври 2021 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Вардар го запиша третиот пораз во низа во...

Вардар против Кил во обид да ја прекине мини-серијата порази во ЛШ

Вардар против Кил во обид да ја прекине мини-серијата порази во ЛШ

Скопје, 25 октомври 2021 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Вардар се наоѓа во серија од два пораза в...

Германскиот град Кил погоден од торнадо

Германскиот град Кил погоден од торнадо

Берлин, 30 септември 2021 (МИА) - Најмалку се...

Вардар доживеa тежок пораз од Кил во ЛШ

Вардар доживеa тежок пораз од Кил во ЛШ

Кил, 5 февруари 2020 (МИА) - Екипата Вардар доживеа тежок пораз на гостувањето кај Кил со 34-23 (18-14)...

Image

Остани поврзан