• сабота, 25 мај 2024
Стојковиќ останува селектор на Србија до 2026

Стојковиќ останува селектор на Србија до 2026

Белград, 23 мај 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Србија (ФСС) го продолжи денеска договоро...

ЕУРО2024: Само капитените ќе добијат образложение за судиските одлуки

ЕУРО2024: Само капитените ќе добијат образложение за судиските одлуки

  Нион, 14 мај 2024 (МИА) – Извршниот директор за судење на УЕФА, Италијанецот Роберто...

Гнабри неизвесен за ЕУРО2024 поради повреда на тетивата

Гнабри неизвесен за ЕУРО2024 поради повреда на тетивата

Минхен, 10 мај 2024 (МИА) – Напаѓачот на минхенски Баерн и на германската репрезентација, Серж Г...

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

  Нион, 23 април 2024 (МИА) – УЕФА денеска ги одреди судиите за претстојното Европското...

Белингем со постави високи цели – два трофеи со Реал и европска титула со Англија

Белингем со постави високи цели – два трофеи со Реал и европска титула со Англија

  Мадрид, 23 април 2024 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Џад Белингем си постави висо...

Медиуми: УЕФА ќе дозволи 26 фудбалери на ЕУРО2024

Медиуми: УЕФА ќе дозволи 26 фудбалери на ЕУРО2024

  Лондон, 23.04.2024 (МИА) – Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе им дозволи на селекто...

Фелер останува директор на германската репрезентација до 2026

Фелер останува директор на германската репрезентација до 2026

  Франкфурт, 8 април 2024 (МИА) – Германската фудбалска федерација објави денеска дека...

УЕФА разгледува зголемување на бројот играчи за ЕУРО2024

УЕФА разгледува зголемување на бројот играчи за ЕУРО2024

  Нион, 28 март 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) на состанок следнио...

ЕУРО2024: Англиските и шкотските навивачи предупредени да внимаваат со германските пива

ЕУРО2024: Англиските и шкотските навивачи предупредени да внимаваат со германските пива

  Лондон, 28 март 2024 (МИА) – Англиските и шкотските фудбалски навивачи, кои ова лето...

Австрискиот селектор отстрани тројца репрезентативци поради хомофобија

Австрискиот селектор отстрани тројца репрезентативци поради хомофобија

  Виена, 12 март 2024 (МИА) – Австрискиот фудбалски селектор Ралф Рангник отстрани од с...

Шведска прв пат назначи странец за селектор

Шведска прв пат назначи странец за селектор

  Стокхолм, 26 февруари 2024 (МИА) – Данскиот стратег Јон Дал Томасон (47) е избран ден...

Де ла Фуенте останува шпански селектор до 2026

Де ла Фуенте останува шпански селектор до 2026

  Мадрид, 22 февруари 2024 (МИА) – Шпанската фудбалска Федерација (РФЕФ) објави денеска...

Крос по тригодишна пауза се враќа во германската репрезентација

Крос по тригодишна пауза се враќа во германската репрезентација

  Берлин, 22 февруари 2024 (МИА) – Играчот за врска на мадридски Реал, Тони Крос (34) о...

Балак го сака Клоп за германски селектор

Балак го сака Клоп за германски селектор

  Лондон, 21 февруари 2024 (МИА) – Јирген Клоп би бил идеален селектор на Германија, би...

Полуфиналниот бараж за ЕУРО 2024 меѓу Израел и Исланд во Будимпешта

Полуфиналниот бараж за ЕУРО 2024 меѓу Израел и Исланд во Будимпешта

  Нион, 31 јануари 2024 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Израел ќе игра како домаќ...

Image

Остани поврзан