• недела, 19 мај 2024
Де ла Фуенте останува шпански селектор до 2026

Де ла Фуенте останува шпански селектор до 2026

  Мадрид, 22 февруари 2024 (МИА) – Шпанската фудбалска Федерација (РФЕФ) објави денеска...

Де ла Фуенте: Шпанија може да триумфира на ЕУРО 2024

Де ла Фуенте: Шпанија може да триумфира на ЕУРО 2024

Мадрид, 8 декември 2023 (МИА) – Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Луис де ла Фуенте и...

Де ла Фуенте стана првиот шпански тренер од 1991 година кој го загубил дебито на гостински терен

Де ла Фуенте стана првиот шпански тренер од 1991 година кој го загубил дебито на гостински терен

Глазгов, 29 март 2023 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Шпанија синоќа во Глаз...

Image

Остани поврзан