• вторник, 25 јуни 2024
ВМРО-ДПМНЕ ги утврдува кадровските решенија во новата влада

ВМРО-ДПМНЕ ги утврдува кадровските решенија во новата влада

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) -  Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на седница ги утврдува кандидатит...

Левица: Средбата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ поминала со успешно пазарење кое се одрази со поддршка на Законот за реорганизација на државната управа

Левица: Средбата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ поминала со успешно пазарење кое се одрази со поддршка на Законот за реорганизација на државната управа

Скопје, 8 јуни 2024  ДПМНЕ молкум ја одби условната поддршка на Левица за реорганизациј...

ВМРО-ДПМНЕ: Дванаесетте директори на Хирургија и министерот Демири се виновни за сите откажани, одбиени и препратени зафати во изминативе 15 дена

ВМРО-ДПМНЕ: Дванаесетте директори на Хирургија и министерот Демири се виновни за сите откажани, одбиени и препратени зафати во изминативе 15 дена

Скопје, 2 јуни 2024 12 директори на Хирургија и министерот Илир Демири се виновни за сите от...

Лога: ВМРО-ДПМНЕ да не се однесува како на изборна кампања

Лога: ВМРО-ДПМНЕ да не се однесува како на изборна кампања

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која п...

Европски фронт: Дали „Вреди“ се согласиле со ВМРО за ревизија на Коридорот 8?

Европски фронт: Дали „Вреди“ се согласиле со ВМРО за ревизија на Коридорот 8?

Скопје, 17 мај 2024 Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на вчерашниот д...

Вучевиќ честиташе на ВМРО-ДПМНЕ и Сиљановска Давкова: Се радувам на соработката за доброто на двете држави и двата народа

Вучевиќ честиташе на ВМРО-ДПМНЕ и Сиљановска Давкова: Се радувам на соработката за доброто на двете држави и двата народа

Белград, 10 мај 2024 (МИА) - Српскиот премиер Милош Вучевиќ им ја честиташе победата на партијата ВМ...

Мета: Победата на професорката Давкова ќе биде уште поубедлива

Мета: Победата на професорката Давкова ќе биде уште поубедлива

Тирана, 25 април 2024 (МИА) - Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на опозициската Парт...

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката з...

ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска-Давкова води пред Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска-Давкова води пред Пендаровски

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Според податоците што ги објави Аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ, од...

Силјановска Давкова: Ниту сум била ниту  сум против децентрализацијата

Силјановска Давкова: Ниту сум била ниту сум против децентрализацијата

Велес,17 април 2024(МИА) - Кандидатката за претседател на Коалицијата  „Твоја Македонија“ предв...

Силјановска-Давкова од Свети Николе: Заслужувате власт соодветна на вашето достоинство

Силјановска-Давкова од Свети Николе: Заслужувате власт соодветна на вашето достоинство

Свети Николе, 17 април 2024 (МИА) – Во овие избори има нешто специфично, до ѕидот сме доведени. Вие...

Се заострува реториката меѓу претседателските кандидати, реакции за навредите и говорот на омраза

Се заострува реториката меѓу претседателските кандидати, реакции за навредите и говорот на омраза

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Реториката меѓу претседателските кандидат...

Силјановска Давкова:  Во ЕУ само ако станеме нормална држава со почитување и практикување на вредностите

Силјановска Давкова: Во ЕУ само ако станеме нормална држава со почитување и практикување на вредностите

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - ВМРО - ДПМНЕ и партиите од коалицијата што ја предводат кампањата за пр...

ВМРО-ДПМНЕ одржува митинг пред Владата (во живо)

ВМРО-ДПМНЕ одржува митинг пред Владата (во живо)

Скопје, 4 април 2024 (МИА) -  Со митинг пред Владата ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја започна  кампањ...

Николовски: Потребна е референдумска излезност

Николовски: Потребна е референдумска излезност

СООПШТЕНИЕ Скопје, 30 март 2024 ВМРО-ДПМНЕ не се бори за победа, ВМ...

Image

Остани поврзан