• недела, 26 мај 2024
Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

  Глазгов, 2 март 2024 (МИА) – Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. мес...

Колман побрз од Лајлс

Колман побрз од Лајлс

  Глазгов, 2 март 2024 (МИА) – Во најинтересното финале на првиот ден од Светското атле...

Стартува СП во сала, Трајковски единствен македонски атлетичар

Стартува СП во сала, Трајковски единствен македонски атлетичар

  Глазгов, 1 март 2024 (МИА) – Шкотскиот град Глазгов од денеска до недела ќе биде дома...

Трајковски единствен македонски атлетичар на Светското првенство во сала

Трајковски единствен македонски атлетичар на Светското првенство во сала

  Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) – Честа на македонската атлетика на претстојното Светс...

Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина во сала

Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина во сала

  Истанбул, 10 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот атлетичар во скок во далечина Андреас...

Андреас Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина на отворено

Андреас Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина на отворено

Лимасол, 11 мај 2022 (МИА) - Македонскиот репрезентативец и член на АК „Работнички“, Андреас Трајковски...

Трајковски го собори македонскиот рекорд во скок во далечина стар 27 години

Трајковски го собори македонскиот рекорд во скок во далечина стар 27 години

Скопје, 14 февруари 2022 (МИА) – Помалку од една недела откако почна да настапува под македонското знам...

Image

Остани поврзан