• понеделник, 17 јуни 2024
Гир: Политичките партии да понудат јасен избор на електоратот, да се спречи поларизација и дезинформации

Гир: Политичките партии да понудат јасен избор на електоратот, да се спречи поларизација и дезинформации

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) - Наративот е да имаме добри демократски...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 јануари 2024  Скопје - Собранието на Северна Македонија ќе ја одржи...

Амбасадорот Мерис: Во текот на белгиското претседателство сакаме да постигнеме резултати во проширувањето

Амбасадорот Мерис: Во текот на белгиското претседателство сакаме да постигнеме резултати во проширувањето

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) - Белгискиот амбасадор во Северна Македонија, со седиште во Софија, Фр...

Ердоган го потпиша претседателскиот указ за прием на Шведска во НАТО

Ердоган го потпиша претседателскиот указ за прием на Шведска во НАТО

Анкара, 25 јануари 2024 (МИА) – Законот што го одобри турскиот парламент во врска со протоколот за п...

Кина ги обвини САД за злоупотреба на меѓународното право со пловење низ Тајванскиот теснец

Кина ги обвини САД за злоупотреба на меѓународното право со пловење низ Тајванскиот теснец

Пекинг, 25 јануари 2024 (МИА) – Кина денеска ги обвини САД за злоупотреба на меѓународното право со...

Работнички го порази МЗТ Скопје Аеродром во 164. градско дерби

Работнички го порази МЗТ Скопје Аеродром во 164. градско дерби

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) – Кошаркарите на Работнички триумфираа вечерва над МЗТ Скопје Аеродром...

ЗНМ: Поддршка кон колешката од МИА Ангела Рајчевска

ЗНМ: Поддршка кон колешката од МИА Ангела Рајчевска

Скопје, 25 јануари 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) изразува поддршка кон...

Шпанија ја зафати топлотен бран: Летни температури среде зима

Шпанија ја зафати топлотен бран: Летни температури среде зима

Мадрид, 25 јануари 2024 (МИА) – Во Шпанија, која ја погоди топлотен бран среде јануари, денеска се р...

Аргентинскиот тинејџер Клаудио Ечевери во Манчестер сити

Аргентинскиот тинејџер Клаудио Ечевери во Манчестер сити

Манчестер, 25 јануари 2024 (МИА) – Актуелниот европски и англиски фудбалски првак Манчестер сити пот...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 Јануари 2024 Хаг – Меѓународниот суд на правдата ќе ја соопшти одлуката...

Министерство за здравство на Хамас: Во Газа за 24 часа убиени 200 Палестинци

Министерство за здравство на Хамас: Во Газа за 24 часа убиени 200 Палестинци

Газа, 25 јануари 2024 (МИА) – Министерството за здравство во Појасот Газа, каде на власт е Хамас, со...

Мајкрософт отпушта 1.900 вработени во две компании за игри

Мајкрософт отпушта 1.900 вработени во две компании за игри

Редмонд, 25 јануари 2024 (МИА) – Мајкрософт деновиве треба да отпушти 1.900 вработени во две компании за игри.

Во Брисел отворена изложба на Киро Урдин насловена „100 мали слики“  

Во Брисел отворена изложба на Киро Урдин насловена „100 мали слики“  

Брисел, 25 јануари 2024 (МИА) – Во галеријата „Марк Минјау“ во центарот на Брисел вечерва беше отвор...

Зеленски разговараше со Мусар за украинската мировна формула

Зеленски разговараше со Мусар за украинската мировна формула

Киев, 25 јануари 2024 (МИА) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска телефонски разго...

Најдобрата анкета секогаш доаѓа на денот на избори, очекувам да имаме над 61 пратеник, вели Ковачевски

Најдобрата анкета секогаш доаѓа на денот на избори, очекувам да имаме над 61 пратеник, вели Ковачевски

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) - СДСМ е прогресивна партија и покажа дека е фактор на стабилност и на...

Image

Остани поврзан