• петок, 19 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 јануари 2024  Скопје - Седница на собраниската Комисија за политичк...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ предложи кандидати за техничката влада, Панче Тошковски во МВР, Ѓоко Велковски во МТСП (ДПЛ)

ИК на ВМРО-ДПМНЕ предложи кандидати за техничката влада, Панче Тошковски во МВР, Ѓоко Велковски во МТСП (ДПЛ)

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) – ВМРО-ДПМНЕ вечерва на седница на Извршниот комитет ги утврди кандида...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ги предложи кандидатите за техничката влада, Панче Тошковски во МВР, Ѓоко Велковски во МТСП

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ги предложи кандидатите за техничката влада, Панче Тошковски во МВР, Ѓоко Велковски во МТСП

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) – ВМРО-ДПМНЕ вечерва на седница на Извршниот комитет ги утврди кандида...

Гранди: Загрижен сум што војната во Украина е заборавена

Гранди: Загрижен сум што војната во Украина е заборавена

Женева, 24 јануари 2024 (МИА) – Високиот комесар за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР) Филипо Гран...

Реакција од Град Скопје на изјавата на Мицкоски на Топ Тема на ТВ Телма

Реакција од Град Скопје на изјавата на Мицкоски на Топ Тема на ТВ Телма

Скопје, 24 јануари 2024   Почитувани, Жалиме што човек кој претенди...

Претрес во Скопје, пронајден кокаин, приведен дилер  

Претрес во Скопје, пронајден кокаин, приведен дилер  

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија,...

Блинкен изрази надеж за повеќе американски инвестиции во Нигерија

Блинкен изрази надеж за повеќе американски инвестиции во Нигерија

Лагос, 24 јануари 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изрази надеж де...

Мицкоски: Немаме преговори со никого, но има сигнали од сите страни

Мицкоски: Немаме преговори со никого, но има сигнали од сите страни

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) – Дали ќе биде тој или таа, кандидат номиниран за претседател од ВМРО...

Изјава по седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ  (во живо)

Изјава по седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ (во живо)

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) - Изјава на Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ по седницата...

МСП в петок одлучува за привремена мерка против Израел по тужбата на Јужна Африка за геноцид во Газа

МСП в петок одлучува за привремена мерка против Израел по тужбата на Јужна Африка за геноцид во Газа

Ерусалим, 24 јануари 2024 (МИА) – Меѓународниот суд на правдата (МСП) денеска соопшти дека в петок ќ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласа уставните измени додека сум претседател

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласа уставните измени додека сум претседател

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласа уставните измени додека сум јас претседа...

Повеќе од 70 луѓе загинаа во нелегален рудник за злато во Мали

Повеќе од 70 луѓе загинаа во нелегален рудник за злато во Мали

Бамако, 24 јануари 2024 (МИА) – Повеќе од 70 луѓе загинаа во уривање на нелегален рудник за злато во...

МИА Најави – свет

МИА Најави – свет

25 Јануари 2024 Стразбур – Комитетот за спречување на тортура при Советот н...

Саудиска Арабија го олеснува „режимот на алкохол“ за првпат по 70 години

Саудиска Арабија го олеснува „режимот на алкохол“ за првпат по 70 години

Ријад, 24 јануари 2024 (МИА) – Саудиска Арабија најави дека ќе отвори продавница во Ријад која ќе пр...

ОН: Немаме информации за соборениот авион Ил-76

ОН: Немаме информации за соборениот авион Ил-76

Њујорк, 24 јануари 2024 (МИА) – Портпаролот на генералниот секретар на Обединетите нации Стефан Дижа...

Image

Остани поврзан