• вторник, 23 јули 2024
Четири лица поврзани со нападот врз вработени во М-НАВ во полициска станица, се трага по уште четири

Четири лица поврзани со нападот врз вработени во М-НАВ во полициска станица, се трага по уште четири

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) – Во полициска станица се четири лица инволвирани во нападот врз вработ...

Божикно послание на поглаварот на МПЦ-ОА г.г. Стефан

Божикно послание на поглаварот на МПЦ-ОА г.г. Стефан

Скопје, 4 јануари 2024 Христос е нашиот мир, Кој нè измири со Својот Отец, преку Своето...

Во Битола приведено 19-годишно момче, дилер на дрога

Во Битола приведено 19-годишно момче, дилер на дрога

Битола, 4 јануари 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Битола попладнево го лишиле од слобода М....

Владата најави разрешување на раководството на М-НАВ и ревизија на работењето

Владата најави разрешување на раководството на М-НАВ и ревизија на работењето

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) - Владата на следната седница закажана за во вторник, 9 јануари, ќе дон...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 5 јануари 2024 Скопје – Прес-конфер...

Шулц нов тренер на Келн

Шулц нов тренер на Келн

Келн, 4 јануари 2024 (МИА) – Бундеслигашот Келн го назначи денеска Тимо Шулц за нов тренер на местот...

Десет деца загинаа во израелски напад во безбедна зона во Газа

Десет деца загинаа во израелски напад во безбедна зона во Газа

Рафа, 4 јануари 2024 (МИА) -  Во израелски напад на југот на Појасот Газа, во област која израе...

Бела куќа: Северна Кореја и обезбедила на Русија балистички ракети и лансирни рампи

Бела куќа: Северна Кореја и обезбедила на Русија балистички ракети и лансирни рампи

Вашингтон, 4 јануари 2024 (МИА)  - Северна Кореја неодамна и доставила на Русија балистички рак...

Спинацола се разделува со Рома

Спинацола се разделува со Рома

  Рим, 4 јануари 2024 (МИА) – Фудбалерот на Рома, Леонардо Спинацола, нема да го продол...

Советот за безбедност на ОН го осуди нападот на ИД во Иран

Советот за безбедност на ОН го осуди нападот на ИД во Иран

Њујорк, 4 јануари 2024 (МИА) - Советот за безбедност на ОН денеска го осуди „кукавичкиот терористичк...

Со новиот закон Лукашенко си даде доживотен имунитет од кривично гонење

Со новиот закон Лукашенко си даде доживотен имунитет од кривично гонење

Минск, 4 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко денеска потпиша зако...

Тасевски: Не се исклучува можноста за затворање на воздушниот простор додека не се реши случајот со нападот на вработени во М-НАВ

Тасевски: Не се исклучува можноста за затворање на воздушниот простор додека не се реши случајот со нападот на вработени во М-НАВ

Скопје, 4 декември 2023 (МИА) – Одлука за штрајк на Струковиот синдикат на контролори на летање (ССК...

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија

Тирана, 4 јануари 2024 (МИА) – Македонски државјанин, кој управувал камион – шлепер учествувал во со...

Новите министри во грчката Влада положија свечена заклетва

Новите министри во грчката Влада положија свечена заклетва

Атина, 4 јануари 2024 (МИА) – Новите министри и заменици-министри во грчката Влада, по вчерашната ми...

Реакција на Демократски сојуз за состојбите во М-НАВ

Реакција на Демократски сојуз за состојбите во М-НАВ

Скопје, 4 јануари 2024  После неколку мега афери во М-НАВ,денес се случи и упад во конт...

Image

Остани поврзан