• вторник, 23 јули 2024
Српската опозиција вечерва ќе одлучува за натамошните чекори

Српската опозиција вечерва ќе одлучува за натамошните чекори

Белград, 24 декември 2023 (МИА) - Претставникот на листата „Србија против насилството“, Павле Грбови...

Дачиќ по Советот за национална безбедност: Станува збор за упад во институции и уривање на уставниот поредок

Дачиќ по Советот за национална безбедност: Станува збор за упад во институции и уривање на уставниот поредок

Белград, 24 декември 2023 (МИА) - Секретарот на Советот за национална безбедност на Србија Ивица Дач...

Вучиќ: Двајца полицајци се тешко повредени, досега 35 „силеџии“ приведени

Вучиќ: Двајца полицајци се тешко повредени, досега 35 „силеџии“ приведени

Белград, 24 декември 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ, во изјава за ТВ Пинк соопшти дека во вечераш...

Вучиќ свика итна седница на Советот за национална безбедност

Вучиќ свика итна седница на Советот за национална безбедност

Белгград, 24 декември 2023 (МИА) - Претседателот на Србија Александар Вучиќ свика итен состанок на С...

Српската полиција ги разби протестите во Белград, има приведени

Српската полиција ги разби протестите во Белград, има приведени

Белград, 24 декември 2023 (МИА) - Седмиот протест на коалицијата „Србија против насилството“ се одрж...

Претседателот на Наполи предложи да се организира елитна Серија Е

Претседателот на Наполи предложи да се организира елитна Серија Е

Неапол, 24 декември 2023 (МИА) - Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис.  предложи созда...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

25 декември 2023 - Христијаните кои го следат Грегоријанскиот календар го слават Божик...

ОН: Во Појасот Газа има околу 50.000 бремени жени

ОН: Во Појасот Газа има околу 50.000 бремени жени

Њујорк, 24 декември 2023 (МИА) - Според пресметките на ОН, има околу 50.000 бремени жени во Појасот...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 декември 2023  Скопје - Продолжение на 135. седница на Собранието н...

Во Пекинг соборен е рекордот по бројот на часови под нула степени

Во Пекинг соборен е рекордот по бројот на часови под нула степени

Пекинг, 24 декември 2023 (МИА) - Пекинг, главниот град на Кина, го собори рекордот по број на часови...

Татко ја загрозил сигурноста на синот, поведена постапка

Татко ја загрозил сигурноста на синот, поведена постапка

Скопје, 24 декември 2023 (МИА) -  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес поведе...

Јеменската влада ги поздравува напорите на ОН за ставање крај на војната

Јеменската влада ги поздравува напорите на ОН за ставање крај на војната

Аман, 24 декември 2023 (МИА) - Јеменската влада ги поздрави напорите на ОН за ставање крај на граѓан...

Вучиќ по вечерашните протести во Белград: Никаква револуција не е во тек

Вучиќ по вечерашните протести во Белград: Никаква револуција не е во тек

Белград, 24 декември 2023 (МИА) - Претседателот на Србија Александар Вучиќ, во вонредното обраќање д...

Иранската морнарица разви софистицирани крстосувачки ракети

Иранската морнарица разви софистицирани крстосувачки ракети

Техеран, 24 декември 2023 (МИА) - Иранската морнарица додаде софистицирани крстосувачки ракети од до...

Српски пратеник бара полицијата да се тргне од градското собрание на Балград заради смирување на ситуацијата

Српски пратеник бара полицијата да се тргне од градското собрание на Балград заради смирување на ситуацијата

Белград, 24 декември 2023 (МИА) - Пратеникот од Зелено-левичарскиот фронт Радомир Лазовиќ вечерва ги...

Image

Остани поврзан