• вторник, 23 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 23 декември 2023 Скопје – Мрежата з...

Македонскиот јазик влезе меѓу десетте светски јазици на Вселенската патријаршија

Македонскиот јазик влезе меѓу десетте светски јазици на Вселенската патријаршија

Скопје, 22 декември 2023 (МИА) - Вселенската патријаршија и годинава за Божик го објави Посланието н...

Богоев: Далеку од реалноста е да се очекува ДПМНЕ да има мнозинство

Богоев: Далеку од реалноста е да се очекува ДПМНЕ да има мнозинство

Скопје, 22 декември 2023 Се формира еден европски блок, којшто споделува европски вредности,...

Арсовска: Корумпираните политичари најмногу сакаат да погрешам, но јас не грешам

Арсовска: Корумпираните политичари најмногу сакаат да погрешам, но јас не грешам

Скопје, 22 декември 2023 (МИА) - Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, за најавата дека Финан...

Албанската опозиција ако не добие член во ДИК до 31 декември ќе го бојкотира Собранието

Албанската опозиција ако не добие член во ДИК до 31 декември ќе го бојкотира Собранието

Скопје, 22 декември 2023 (МИА) - Албанската опозиција од коалицијата „Европски сојуз за промени“, ве...

Билчик повторно за изборите во Србија: Загриженост поради бројот на жалби и нерегуларности; опозицијата в недела најави големи протести

Билчик повторно за изборите во Србија: Загриженост поради бројот на жалби и нерегуларности; опозицијата в недела најави големи протести

Белград, 22 декември 2023 (МИА) -  Како постојан известувач на Европскиот парламент за Србија,...

Манчестер сити нов светски клупски првак

Манчестер сити нов светски клупски првак

  Џеда, 22 декември 2023 (МИА) – Фудбалерите на Манчестер сити ја освоија титулата на С...

Демант од Фондот за иновации и технолошки развој

Демант од Фондот за иновации и технолошки развој

Скопје, 22 декември 2023 Врз основа на обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ за подобноста на апликантите на ј...

Ковачевски од Кавадарци: Македонското вино го издигнавме на 13 место во светот, расте и девизниот прилив

Ковачевски од Кавадарци: Македонското вино го издигнавме на 13 место во светот, расте и девизниот прилив

Скопје, 22 декември 2023  -Повеќе за сите се и нашите мерки и политики во земјоделието....

Ковачевски од трибина на СДСМ во Неготино: Просечната плата ја покачиме до 39.000 денари, со СДСМ има повеќе за сите работници

Ковачевски од трибина на СДСМ во Неготино: Просечната плата ја покачиме до 39.000 денари, со СДСМ има повеќе за сите работници

Скопје, 22 декември 2023  СДСМ на дело покажа дека го цени и вреднува трудот на работни...

Скопје под сообраќајна блокада, од МВР велат надлежен за крстосниците е Град Скопје преку ЦУКС

Скопје под сообраќајна блокада, од МВР велат надлежен за крстосниците е Град Скопје преку ЦУКС

Скопје, 22 декември 2023 (МИА) - Скопје попладнево беше неколку часа под сообраќајна блокада, при шт...

Шефот на италијанската дипломатија во посета на Албанија, Италија ќе им признае пензии на Албанците

Шефот на италијанската дипломатија во посета на Албанија, Италија ќе им признае пензии на Албанците

Тирана, 22 декември 2023 (МИА) - Италијанскиот министер за надворешни работи  Антонио Тајани пр...

Црвена ѕвезда го врати Милојевиќ на клупата

Црвена ѕвезда го врати Милојевиќ на клупата

  Белград, 22 декември 2023 (МИА) – Српскиот фудбалски шампион Црвена ѕвезда денеска оф...

Кубанскиот парламент ја одобри евтаназијата

Кубанскиот парламент ја одобри евтаназијата

 Хавана, 22 декември 2023 (МИА) - Куба денеска стана втората земја во Јужна Америка и Карибите...

МЗШВ: Обезбедени нови 20 милиони евра дополнителна поддршка за земјоделците до крајот на година

МЗШВ: Обезбедени нови 20 милиони евра дополнителна поддршка за земјоделците до крајот на година

Скопје, 22 декември 2023 (МИА) - Владата на денешната седница одлучи до крајот на годината земјоделц...

Image

Остани поврзан