• вторник, 23 јули 2024
Фон дер Лајен: Нема противречност во солидарноста со Израел и хуманитарната поддршка за Палестинците

Фон дер Лајен: Нема противречност во солидарноста со Израел и хуманитарната поддршка за Палестинците

Брисел, 17 октомври 2023 (МИА) – Теророт на Хамас му носи и огромно страдање на палестинскиот народ....

Алкалоид загуби од Војводина на дебито во Лигата на Европа

Алкалоид загуби од Војводина на дебито во Лигата на Европа

Скопје, 17 октомври 2023 (МИА) – Македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид со пораз дебитира на ев...

ИДФ соопшти дека експлозијата во болницата била предизвикана од „ракети на милитантите“

ИДФ соопшти дека експлозијата во болницата била предизвикана од „ракети на милитантите“

Ерусалим, 17 октомври 2023 (МИА)-Израелските одбранбени сили (ИДФ) на X објавија дека веруваат оти н...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 октомври 2023  Скопје - Седница на Анкетна комисија за скандалот во...

Палестински извори: Абас го откажа состанок со Бајден, се враќа во Рамала

Палестински извори: Абас го откажа состанок со Бајден, се враќа во Рамала

Рамала, 17 октомври (МИА) – Палестинскиот претседател Махмуд Абас ја откажа планираната средба со ам...

Палестинските сили употребија солзавец против демонстранти во Рамала

Палестинските сили употребија солзавец против демонстранти во Рамала

Рамала, 17 октомври 2023 (МИА) – Палестинските сили во центарот на Рамала употребија солзавец и шок-...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

18 Октомври 2023 Пекинг – Продолжува Третиот форум на кинеската иницијатива...

СЗО, Ердоган, Мишел, Арапската Лига го осудија „нападот врз болницата“ во Газа

СЗО, Ердоган, Мишел, Арапската Лига го осудија „нападот врз болницата“ во Газа

Газа, 17 октомври 2023 (МИА) – Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Ада...

Израелската војска вели дека болницата не е цел на ИДФ

Израелската војска вели дека болницата не е цел на ИДФ

Лондон, 17 октомври 2023 (МИА) – Меѓународниот уредник на Би-Би-Си, Џереми Боуен, вели дека добил из...

СЗО го осуди нападот на болницата Ал Ахли во Газа

СЗО го осуди нападот на болницата Ал Ахли во Газа

Женева, 17 октомври 2023 (МИА) – Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос А...

Битиќи: Изборите ќе бидат редовни, сите партии што се отворени може да се обединат

Битиќи: Изборите ќе бидат редовни, сите партии што се отворени може да се обединат

Скопје, 17 октомври 2023 (МИА) - Изборите ќе бидат редовни, имаме ист став и во партијата и во коали...

Тридневна жалост по нападот на болницата во Газа

Тридневна жалост по нападот на болницата во Газа

Газа, 17 октомври 2023 (МИА) – Палестинскиот претседател Махмуд Абас прогласи тридневна жалост по воздушниот напад вр...

Вооружени напаѓачи киднапираа 50 луѓе во северозападна Нигерија

Вооружени напаѓачи киднапираа 50 луѓе во северозападна Нигерија

Абуџа, 17 октомври 2023 (МИА) – Вооружени лица киднапирале речиси 50 луѓе, меѓу кои жени и деца во с...

Шведското знаме е спуштено на половина копје во седиштето на ФИФА во чест на жртвите од пукањето во Белгија

Шведското знаме е спуштено на половина копје во седиштето на ФИФА во чест на жртвите од пукањето во Белгија

Цирих, 17 октомври 2023 (МИА) – Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) го спушти шведското знаме во...

Милошоски: Се поголемата некоординираност во владините кругови покажува дека Владата нема концепт за евроинтеграциите

Милошоски: Се поголемата некоординираност во владините кругови покажува дека Владата нема концепт за евроинтеграциите

Скопје, 17 октомври 2023   Тоа што го забележувам по однос на темата ЕУ и на те...

Image

Остани поврзан