• понеделник, 22 април 2024
Одложен штрајкот на контролорите на летање, авиосообраќајот утре ќе се одвива нормално

Одложен штрајкот на контролорите на летање, авиосообраќајот утре ќе се одвива нормално

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) - Штрајкот на контролорите на летање што беше најавен за утре е одлож...

Откриени 20 мигранти од Непал, приведен криумчарот

Откриени 20 мигранти од Непал, приведен криумчарот

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Миха...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 октомври 2023  Скопје - Седница на Законодавно правната комисија.

Бендевска: МОН не обезбеди учебници за сите ученици, тоа е огромна нееднаквост и дискриминација

Бендевска: МОН не обезбеди учебници за сите ученици, тоа е огромна нееднаквост и дискриминација

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) - Претседателката на Комисијата за спречување и заштита од дискримина...

Блинкен ќе се сретне со Нетанјаху за време на посетата на Израел

Блинкен ќе се сретне со Нетанјаху за време на посетата на Израел

Вашингтон, 11 октомври 2023 (МИА) – Американскиот државен секретар Антони Блинкен ќе се сретне со из...

Ивановска: Навреме да се избере новиот состав на Антикорупциска

Ивановска: Навреме да се избере новиот состав на Антикорупциска

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) - Мандатот на членовите на Државната комисија за спречување на корупц...

ОН: Најмалку 11 наставници и 30 ученици од училиштата на ОН загинаа во Газа

ОН: Најмалку 11 наставници и 30 ученици од училиштата на ОН загинаа во Газа

Њујорк, 11 октомври 2023 (МИА) – Единаесет наставници во училиштата во Газа управувани од Обединетит...

МИА најави-свет

МИА најави-свет

12 Октомври 2023 Брисел – Втор ден од состанокот на министрите за одбрана н...

Републиканците номинираа кандидат за нов претседател на Претставничкиот дом на САД

Републиканците номинираа кандидат за нов претседател на Претставничкиот дом на САД

Вашингтон, 11 октомври 2023 (МИА) – Републиканците денеска го номинираа Стив Скализ за следен спикер...

Кирби: САД работат на „безбеден премин“ за жителите на Газа, но нема напредок

Кирби: САД работат на „безбеден премин“ за жителите на Газа, но нема напредок

Вашингтон, 11 октомври 2023 (МИА) – Портпаролот на Советот за национална безбедност на Белата куќа,...

Македонските ракометарки со победа над Азербејџан ги почнаа евроквалификациите

Македонските ракометарки со победа над Азербејџан ги почнаа евроквалификациите

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) – Македонската женска ракометна репрезентација со убедлив триумф над...

СЗО: Цивилите и хуманитарците мора да бидат заштитени во секое време

СЗО: Цивилите и хуманитарците мора да бидат заштитени во секое време

Женева, 11 октомври 2023 (МИА) – Шефот на СЗО денеска нагласи дека цивилите и хуманитарците не треба...

Мизрахи: Има целосна суспензија на контролните механизми што биле поврзани со работата на Клиниката за радиотерапија и онкологија

Мизрахи: Има целосна суспензија на контролните механизми што биле поврзани со работата на Клиниката за радиотерапија и онкологија

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) - Претседателката на Анкетната комисија за скандалот на ЈЗУ Универзит...

Палестински пратеник во ОН: Потребен е пристап до Газа

Палестински пратеник во ОН: Потребен е пристап до Газа

Њујорк, 11 октомври 2023 (МИА) – Палестинскиот претставник во Обединетите нации рече дека „мора да и...

Остин: Ќе ги поддржиме и Украина и Израел, ние сме најсилни во светот

Остин: Ќе ги поддржиме и Украина и Израел, ние сме најсилни во светот

Вашингтон, 11 октомври 2023 (МИА) – Соединетите Американски Држави се способни истовремено да ја под...

Image

Остани поврзан