• понеделник, 22 април 2024
Во Галеријата „КО-РА“ отворена ретроспективна изложба на акварелистот Љубен А. Цветкоски

Во Галеријата „КО-РА“ отворена ретроспективна изложба на акварелистот Љубен А. Цветкоски

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - Во големиот салон на  Галерија „КО-РА“ во Домот на култрурата „Ко...

Левица: Споредбата на изградбата на Моравскиот коридор со Коридорите 8 и 10 е несоодветна

Левица: Споредбата на изградбата на Моравскиот коридор со Коридорите 8 и 10 е несоодветна

Скопје, 30 април 2023 Провладините медиуми, како и нивните мегафони (маскирани во „аналитича...

МИА најави МКД

МИА најави МКД

1 мај 2023  Скопје – Првомајски протестен марш во организација на Соју...

Македонските ракометари со триумф над Турција обезбедија пласман на ЕП 2024

Македонските ракометари со триумф над Турција обезбедија пласман на ЕП 2024

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - Македонската машка ракометна репрезентација вечерва во Скопје, потешко...

На територија на СВР Битола 157 возачи казнети за брзо возење

На територија на СВР Битола 157 возачи казнети за брзо возење

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - При засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваа...

Акција „Ова е Македонија за сите“ на ВМРО-ДПМНЕ: Го пренесуваме гласот на народот и го исполнуваме тоа што го ветуваме

Акција „Ова е Македонија за сите“ на ВМРО-ДПМНЕ: Го пренесуваме гласот на народот и го исполнуваме тоа што го ветуваме

Скопје , 30 април 2023 (МИА) - Во рамки на акцијата на ВМРО-ДПМНЕ „Ова е Македонија за сите“, партис...

Осумгодишник силуван од двајца малолетници

Осумгодишник силуван од двајца малолетници

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - Дете од Скопје на возраст од осум години било силувано од двајца малол...

ПМФЛ: Четири од четири за гостинските екипи

ПМФЛ: Четири од четири за гостинските екипи

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - Гостинските екипи остварија максимален ефект во денешните четири натпр...

МД „Илинден“ - Тирана почна кампања „Главата горе - изјасни се дека си Македонец“

МД „Илинден“ - Тирана почна кампања „Главата горе - изјасни се дека си Македонец“

Тирана, 30 април 2023 (МИА) - Македонско друштво „Илинден“ - Тирана, пред престојниот попис на насел...

Гевгеличанец приведен под сомнеж за криумчарење мигранти

Гевгеличанец приведен под сомнеж за криумчарење мигранти

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи – Југ д...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - На 30.04.2023 година во 02,10 часот во угостителски објект во...

Бугарија: За периодот од 1 јануари до 15 април 2023 година се регистрирани повеќе од 1,5 милиони туристи, покажуваат податоците на Министерството за туризам

Бугарија: За периодот од 1 јануари до 15 април 2023 година се регистрирани повеќе од 1,5 милиони туристи, покажуваат податоците на Министерството за т...

Софија, 30 април 2023 (МИА/БТА) -  Во зимската сезона во Бугарија има 23 отсто повеќе туристи о...

Роналдињо започнува светска лига во уличен фудбал

Роналдињо започнува светска лига во уличен фудбал

 Њујорк, 30 април 2023 (МИА) – Двократниот освојувач на наградата за најдобар светски фудбалер...

Од утре упис на првачиња за учебната 2023/2024 година

Од утре упис на првачиња за учебната 2023/2024 година

Скопје, 30 април 2023 (МИА) - Од утре и до крајот на мај ќе трае електр...

ЕУ: Годинава договор за усвојување на првиот закон за вештачка интелигенција

ЕУ: Годинава договор за усвојување на првиот закон за вештачка интелигенција

Брисел, 30 април 2023 (МИА)  - Европската унија оваа година веројатно ќе постигне договор што ќ...

Image

Остани поврзан