• сабота, 18 мај 2024
Избрани најдобрите бармени

Избрани најдобрите бармени

Скопје, 2 март 20234 (МИА) - Барменот Вања Головски ќе ја претставува земјава на Светското првенство...

Бектеши на ФБ: Производителите на леб имаат обврска да го произведуваат и да го стават во промет лебот со замрзната цена

Бектеши на ФБ: Производителите на леб имаат обврска да го произведуваат и да го стават во промет лебот со замрзната цена

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук профил ја обја...

Орбан предлага формирање европско НАТО, без САД

Орбан предлага формирање европско НАТО, без САД

Будимпешта, 2 март 2023 (МИА) - Во опширно интервју за швајцарскиот вес...

Реакција од СДСМ на изјавата на Димитриеска Кочовска од ВМРО-ДПМНЕ

Реакција од СДСМ на изјавата на Димитриеска Кочовска од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 2 март 2023 Според јавните изјави, ВМРО ДПМНЕ смета дека граѓаните треба да плаќаат...

Министер за одбрана на Германија: Нашата војска не е способна да се одбрани доколку биде нападната

Министер за одбрана на Германија: Нашата војска не е способна да се одбрани доколку биде нападната

Берлин, 2 март 2023 (МИА) - Новоизбраниот германски министер за одбрана...

Статистика: Речиси една четвртина од населението на Германија се доселеници

Статистика: Речиси една четвртина од населението на Германија се доселеници

Берлин, 2 март 2023 (МИА) - Речиси четвртина од германското население и...

Пожар во облакодер во изградба во Хонг Конг

Пожар во облакодер во изградба во Хонг Конг

Хонг Конг, 2 март 2023 (МИА) - Пожар избувна денеска на градилиште на облакодер во Хонг Конг, поради...

Захарова: Москва побара од Белград официјален став за продажбата на српско оружје на Украина

Захарова: Москва побара од Белград официјален став за продажбата на српско оружје на Украина

Москва, 2 март 2023 (МИА) -  Москва побара од Белград официјален с...

Повторно дојави за бомби во училиштата, од денеска нови насоки за безбедноста на учениците и наставата

Повторно дојави за бомби во училиштата, од денеска нови насоки за безбедноста на учениците и наставата

Скопје, 3 март 2023 (МИА) – И во текот на вчерашниот ден повеќе средни и основни училишта во Скопје...

Премиерот Ковачевски во посета на објектот на градинката „Пролет

Премиерот Ковачевски во посета на објектот на градинката „Пролет"

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе го посети објектот на детската г...

Недела - Ден на национална жалост во Албанија за жртвите од несреќата во Грција

Недела - Ден на национална жалост во Албанија за жртвите од несреќата во Грција

Тирана, 2 март 2023 (МИА) - Недела, 5 февруари, ќе биде ден на национал...

Тренчевска: „Во мојот свет“ секогаш ме изненадува со современа опрема и со приказни за успешно променета состојба на децата со попреченост

Тренчевска: „Во мојот свет“ секогаш ме изненадува со современа опрема и со приказни за успешно променета состојба на децата со попреченост

Скопје, 2 март 2023 Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска во...

Ангелов: Нашиот правец е добар, добрососедските односи немаат алтернатива

Ангелов: Нашиот правец е добар, добрососедските односи немаат алтернатива

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Република Северна Македонија има можност да почне вистински преговори со...

Во првите два месеца од оваа година има двојно намалување на сообраќајните несреќи со жртви

Во првите два месеца од оваа година има двојно намалување на сообраќајните несреќи со жртви

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Во јануари оваа година на подрачјето на СВР Скопје за 20 проценти се нам...

Стои идни судии и јавни обвинители учат за важноста што одземањето имот стекнат со кривично дело ја има во борбата против корупцијата и организираниот криминал

Стои идни судии и јавни обвинители учат за важноста што одземањето имот стекнат со кривично дело ја има во борбата против корупцијата и организираниот...

Скопје, 2 март 2023 На 2. март во Скопје, AIRE центарот и Регионалната а...

Image

Остани поврзан