• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

7 февруари 2023

САД ја поздравуваат деескалцијата на реториката меѓу Софија и Скопје

САД ја поздравуваат деескалцијата на реториката меѓу Софија и Скопје

Вашингтон, 6 февруари 2023 (МИА)...

Американската федерална управа за авијација бара милионска парична казна за Јунајтед ерлајнс

Американската федерална управа за авијација бара милионска парична казна за Јунајтед ерлајнс

Вашингтон, 6 февруари 2023 (МИА) – Американската федерална администрација за авијација (ФАА) денеска...

Битиќи: Во март со порастот на минималната, ќе има и линеарно зголемување на платите во јавниот сектор

Битиќи: Во март со порастот на минималната, ќе има и линеарно зголемување на платите во јавниот сектор

Скопје, 6 февруари 2023 (МИА) - За минималната плата и пензиите имаме системско решение постигнато п...

Киев: Украинскиот министер за одбрана нема да биде сменет оваа недела

Киев: Украинскиот министер за одбрана нема да биде сменет оваа недела

Киев, 6 февруари 2023 (МИА) – Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников нема да биде сменет о...

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

Анкара, 6 февруари 2023 (МИА) – Најмалку 3.000 луѓе загинаа во силните земјотреси што ги погодија Ту...

Битиќи: Системски ја решаваме инфраструктурата, нема веќе договори по кафеани

Битиќи: Системски ја решаваме инфраструктурата, нема веќе договори по кафеани

Скопје, 6 февруари 2023 (МИА) - По првпат системски ги поставуваме работите за да се решат проблемит...

Битиќи: Разумот кај домашните и бугарските стопанственици ќе преовладее

Битиќи: Разумот кај домашните и бугарските стопанственици ќе преовладее

Скопје, 6 февруари 2023 (МИА) - Покрај дневната агенда на од...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Односите со Бугарија никогаш не биле полоши

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Односите со Бугарија никогаш не биле полоши

Скопје, 6 февруари 2023 (МИА) - Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа седница на која се раз...

Најмалку 1.000 жртви во земјотресот во Сирија

Најмалку 1.000 жртви во земјотресот во Сирија

Дамаск, 6 февруари 2023 (МИА) – Во земјотресите што денеска ги погодија Турција ...

Петровска: 24 лица и кучиња трагачи ќе бидат испратени во Турција да помогнат да се спасат човечки животи

Петровска: 24 лица и кучиња трагачи ќе бидат испратени во Турција да помогнат да се спасат човечки животи

Скопје, 6 февруари 2023 (МИА)...

АВМУ ќе донира милион денари помош за Турција

АВМУ ќе донира милион денари помош за Турција

Скопје, 6 февруари 2023 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе додели финан...

Халанд размислува да замине од Сити поради Гвардиола

Халанд размислува да замине од Сити поради Гвардиола

Манчестер, 6 февруари 2023 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер сити и норвешки р...

Алепо меѓу најпогодените градови во земјотресот во Сирија

Алепо меѓу најпогодените градови во земјотресот во Сирија

Алепо, 6 февруари 2023 (МИА) – Сирискиот град Алепо, кој е разурнат од војна, е меѓу областите

Угостителските услуги за една година поскапеле за 14.8 отсто

Угостителските услуги за една година поскапеле за 14.8 отсто

Скопје, 7 февруари 2023 (МИА) - Цените на угостителските услуги во јануари годинава во однос на ис...

Image

Остани поврзан