• понеделник, 22 април 2024
Скопје со осуди на најновите провокации од Бугарија, се очекува соодветна реакција и на официјална Софија

Скопје со осуди на најновите провокации од Бугарија, се очекува соодветна реакција и на официјална Софија

Ско...

Унгарската претседателка Каталин Новак во посета на Скопје

Унгарската претседателка Каталин Новак во посета на Скопје

Ско...

Конференција на ОБСЕ за борбата против антисемитизмот во Скопје

Конференција на ОБСЕ за борбата против антисемитизмот во Скопје

Специјалниот пратеник на Канада за ЕУ ​​и Европа во официјална посета на земјава

Специјалниот пратеник на Канада за ЕУ ​​и Европа во официјална посета на земјава

Ско...

Променливо облачно со сончеви периоди и утрински температури под нулата

Променливо облачно со сончеви периоди и утрински температури под нулата

Ско...

Ковачевски го осуди вандализмот врз Македонскиот клуб во Благоевград

Ковачевски го осуди вандализмот врз Македонскиот клуб во Благоевград

Скопје, 5 февруари 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски „најостро го осуди...

МИА НАЈАВИ МКД

МИА НАЈАВИ МКД

6 ф...

Пожар помеѓу селото Миладиновци и рафиниријата ОКТА

Пожар помеѓу селото Миладиновци и рафиниријата ОКТА

Скопје, 5 февруари 2023 (МИА) – Центарот за управување со кризи информира дека...

Силниот ветер оштети дрва во Градскиот парк во Велес

Силниот ветер оштети дрва во Градскиот парк во Велес

Велес,5 февруари 2023 (МИА) - Силниот ветер кој втор ден дува во Велес, попладн...

Теквондистот Георгиевски освои бронза на „Президент купот“ во Истанбул

Теквондистот Георгиевски освои бронза на „Президент купот“ во Истанбул

Истанбул, 5 февруари 2023 (МИА) – Најдобриот македонски теквондист Дејан Георгиевски имаше успешен н...

Расчистена кражба во Скопје, сторителот го признал делото

Расчистена кражба во Скопје, сторителот го признал делото

Скопје, 5 февруари 2023 (МИА) - МВР информира дека денеска, од страна на ин...

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград

Реакција на претседателот Пендаровски на најновите случувања во македонско-бугарските односи

Реакција на претседателот Пендаровски на најновите случувања во македонско-бугарските односи

Скопје, 5 февруари 2023 (МИА) -...

Силниот ветер откорна бандери и дрвја во Кавадаречко 

Силниот ветер откорна бандери и дрвја во Кавадаречко 

Кавадарци, 5 февруари 2023 (МИА) - Сил

ЦУК: Четири исчезнати лица на Кожув пронајдени во координација со локалните структури

ЦУК: Четири исчезнати лица на Кожув пронајдени во координација со локалните структури

Скопје, 5 февруари 2023 (МИА) - Четири исчезнати лица на планината Кожув, денеска биле пронајдени жи...

Image

Остани поврзан