• понеделник, 22 април 2024
Иран ја предупреди Франција дека ќе реагира на карикатурите на Хамнеи

Иран ја предупреди Франција дека ќе реагира на карикатурите на Хамнеи

Техеран, 4 јануари 2023 (МИА) – Иран денеска најави дека ќе реагира до француските власти поради обј...

По божикните празници ќе се разговара за кандидатите за амбасадори, меѓу нив и за Виктор Димовски

По божикните празници ќе се разговара за кандидатите за амбасадори, меѓу нив и за Виктор Димовски

Скопје, 4 јануари 2023 (МИА) – По божикните празници ќе се знае дали поранешниот директор на Аг...

Костадиновска-Стојчевска: Три месеци чекаме одговор од Град Скопје за состојбата на Универзална сала

Костадиновска-Стојчевска: Три месеци чекаме одговор од Град Скопје за состојбата на Универзална сала

Скопје, 4 јануари 2023 (МИА) – Баравме привремено преземање на ингеренциите во однос на изградбата н...

Израелската Влада претстави план за реформи на Врховниот суд

Израелската Влада претстави план за реформи на Врховниот суд

Тел Авив, 4 јануари 2023 (МИА) – Израелскиот министер за правда Јарив Левин, во новата Влада на прем...

Американскиот Конгрес не го избра претседателот на Долниот дом и по четвртиот круг гласање

Американскиот Конгрес не го избра претседателот на Долниот дом и по четвртиот круг гласање

Вашингтон, 4 јануари 2023 (МИА) – Долниот дом н...

Франција ќе и достави на Украина лесни борбени возила

Франција ќе и достави на Украина лесни борбени возила

Париз, 4 јануари 2023 (МИА) – Елисејската палата соопшти дека францускиот...

ВМРО-ДПМНЕ: Не сме добиле покана за разговори за уставни измени

ВМРО-ДПМНЕ: Не сме добиле покана за разговори за уставни измени

Скопје, 4 јануари 2023 (МИА) – ВМРО-ДПМНЕ досега не добило покана за какви било разговори за ус...

Вучиќ: Ова е мојот последен мандат како претседател на Србија, од следната година нема да бидам ниту претседател на СНС

Вучиќ: Ова е мојот последен мандат како претседател на Србија, од следната година нема да бидам ниту претседател на СНС

Белград, 4 јануари 2023 (МИА) – Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска соопшти дека ова...

Ирска ја казни компанијата Мета поради кршење на правилата за приватност

Ирска ја казни компанијата Мета поради кршење на правилата за приватност

  Даблин, 4 јануари 2023 (МИА) – Ирскиот регулатор за заштита на приватност ја казни...

Бензема е прогласен за спортист на 2022 годината во Франција од спортските новинари

Бензема е прогласен за спортист на 2022 годината во Франција од спортските новинари

Париз, 4 јануари 2023 (МИА) - Карим...

Кирјос се повлече од турнирот во Аделаида

Кирјос се повлече од турнирот во Аделаида

Аделаида, 4 јануари 2023 (МИА) – Ав...

Српскиот министер за надворешни работи в петок на божиќен прием во Загреб

Српскиот министер за надворешни работи в петок на божиќен прием во Загреб

Белград, 4 јануари 2022 (МИА) – На традиционалниот божиќен пречек во Загреб организиран од...

Стојанов: Украина бара и оклопни воза за противвоздушни ракетни системи

Стојанов: Украина бара и оклопни воза за противвоздушни ракетни системи

Софија, 4 јануари 2023 (МИА) – Бугарскиот технички министер за одбрана Димитар Стојанов денеска изја...

Магла на патиштата Неготино-Демир Капија, Ресен-Битола и Прилеп-Битола

Магла на патиштата Неготино-Демир Капија, Ресен-Битола и Прилеп-Битола

Скопје, 4 јануари 2023 (МИА) – Намалена видливост поради магла има на патните правци Неготино-Д...

Пиоли: Гледам дека Леао е среќен и подготвен да остане

Пиоли: Гледам дека Леао е среќен и подготвен да остане

Милано, 4 јануари 2023 (МИА) - Трен...

Image

Остани поврзан