• среда, 17 јули 2024
Обичаи и верувања

Обичаи и верувања

17 март 2021 (МИА) Лечење со билки   Според македонски лечебник Главобол Аште кого...

На денешен ден

На денешен ден

17 март 2021 (МИА) 45.п.н.е.- Јулиј Цезар во биткат...

Од верските календари

Од верските календари

17 март 2021 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијански...

Променливо облачно, студено и ветровито

Променливо облачно, студено и ветровито

Скопје, 17 март 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претеж...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 17 март 2021 (МИА) - Денеска среда, 17 март 2021 година, 76-иот ден во годината. До крајот на г...

Без изненадување вечерва во ЛШ, Манчестер сити и Реал Мадрид четвртфиналисти

Без изненадување вечерва во ЛШ, Манчестер сити и Реал Мадрид четвртфиналисти

Мадрид, 16 март 2021 (МИА) – Екипите на Манчестер сити и на Реал Мадрид вечерва со победи го заверија в...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

17 март 2021 Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ja продол...

Македонските ракометарки се собраа за мундијалските квалификации во Скопје 

Македонските ракометарки се собраа за мундијалските квалификации во Скопје 

Скопје, 16 март 2021 (МИА) - Македонската женска ракометна репрезента...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

17 март 2021   Женева - СЗО ќе ги објави препораките за вакцината на „Џонсон и...

СЗО го одложи објавувањето на извештајот за потеклото на вирусот

СЗО го одложи објавувањето на извештајот за потеклото на вирусот

Женева, 16 март 2021 (МИА) -

Доживотен затвор за лице од Калифорнија кој ги удавил своите два сина за добивање корист од животна полиса

Доживотен затвор за лице од Калифорнија кој ги удавил своите два сина за добивање корист од животна полиса

Вашингтон, 16 март 2021 (МИА) - Судија од Калифор...

Надал се откажа од настап и во Мајами

Надал се откажа од настап и во Мајами

Мадрид, 16 март 2021 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема да настапи на првиот овогодишен турнир...

Британија ги договори квотите за риболов со ЕУ и Норвешка

Британија ги договори квотите за риболов со ЕУ и Норвешка

Села позитивен на Ковид-19

Села позитивен на Ковид-19

Скопје, 17 март 2021 (МИА) - Претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, Зијадин Села,...

Османи на средба со иселеници во Вил, Швајцарија

Османи на средба со иселеници во Вил, Швајцарија

Скопје, 16 март 2021 (МИА) - Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, работната посета на Швајцар...

Image

Остани поврзан