• вторник, 18 јуни 2024
Обичаи и верувања

Обичаи и верувања

10 април 2020 (МИА)  Народна филозофија Гатанки од Разлошко Арапка се чекари, арапи...

На денешен ден

На денешен ден

10 април 2020 (МИА) 1583.- Роден е холандскиот правник, писател и хуманист Хиг де Грот, познат како Хуго Гроцијус, осно...

Од верските календари

Од верските календари

10 април 2020 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанск...

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Скопје, 10 април 2020 (МИА) - Времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 април 2020 (МИА) - Денеска е петок, 10 април 2020 година, 102-иот ден во годината. До крајот на годината оста...

Хуавеи може да користи 5Г-модеми од Самсунг

Хуавеи може да користи 5Г-модеми од Самсунг

Пекинг, 9 април 2020 (МИА) - Една од непосредните последици од санкциите против Хуавеи е желбата на ком...

Нова жртва на коронавирусот во Косово, вкупно седуммина починати

Нова жртва на коронавирусот во Косово, вкупно седуммина починати

Приштина, 9 април 2020 (МИА)

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

10 април 2020  Скопје - Министерката за финансии Нина Ангеловска и министерот за екон...

АХВ: Со ширење лажни вести доведено е во прашање функционирањето на Агенцијата

АХВ: Со ширење лажни вести доведено е во прашање функционирањето на Агенцијата

Скопје, 9 април 2020 Агенцијата за храна и ветеринарство наостро го осудува обидот на порталот ak-pres...

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани нема Ковид-19

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани нема Ковид-19

Скопје, 9 април 2020 (МИА) - Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот...

КОВИД-19 ќе ги зголеми трошоците за вештачка интелигенција

КОВИД-19 ќе ги зголеми трошоците за вештачка интелигенција

Лондон, 9 април 2020 (МИА) - Пред почетокот на пандемијата од КОВИД-19, експертите на ИДЦ предвидоа дек...

Робен со исповед за својата болна сопруга од КОВИД-19

Робен со исповед за својата болна сопруга од КОВИД-19

Минхен, 9 април 2020 (МИА) - Поранешниот играч на Реал (Мадрид) и Баерн (Минхен), Ариен Робен откри дек...

„Танец“ средствата од продадените билети ќе ги намени за најпогодените од коронавирусот

„Танец“ средствата од продадените билети ќе ги намени за најпогодените од коронавирусот

Скопје, 9 април 2020 (МИА) - НУ „Танец“ годинава ќе одржи голем хуманитарен концерт, а донацијата ќе ја...

Тод: Ф1 тимовите мора сериозно да ги намалат буџетите

Тод: Ф1 тимовите мора сериозно да ги намалат буџетите

Цирих, 9 април 2020 (МИА) - Претседателот на Меѓународната автомобилстичка федерација (ФИА) Жан Тод ја...

Видал во очекување на понуда од Интер

Видал во очекување на понуда од Интер

Милано, 9 април 2020 (МИА) - Фудбалерот на Барселона, Артуро Видал, одбил понуда од кинески клуб затоа...

Image

Остани поврзан