• понеделник, 22 април 2024
На денешен ден

На денешен ден

22 април 2024 (МИА)   - Денеска е Ден на поштарско-телеграфските работници на М...

Од верските календари

Од верските календари

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ 22 април 2024 (МИА) Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 9...

Од верските календари

Од верските календари

Од верските календари  22 април 2024 (МИА)   &nbs...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Денеска е понеделник, 22 април 2024 година, 113-иот ден во годината. Д...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Денеска е понеделник, 22 април 2024 година, 113-иот ден во годината. До крајот на годин...

Патот Велес-Градско во прекин поради сообраќајка

Патот Велес-Градско во прекин поради сообраќајка

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Од 17:10 часот, поради сообраќајна незгода на регионалниот патен праве...

Во западните делови од државата, на повисоките места врнежи од снег, засега не претставуваат проблем за одвивање на сообраќај

Во западните делови од државата, на повисоките места врнежи од снег, засега не претставуваат проблем за одвивање на сообраќај

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни колово...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

21 април 2024   Скопје - Настан „Повторно заедно“ во организац...

На Попова Шапка и во Лазарополе измерени -2, во Гевгелија 7 степени

На Попова Шапка и во Лазарополе измерени -2, во Гевгелија 7 степени

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - На Попова Шапка и во Лазарополе утрово се измерени -2 степени Целзиусо...

Сообраќајот се одвива непречено, по претежно влажни коловози

Сообраќајот се одвива непречено, по претежно влажни коловози

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влаж...

Променливо облачно, на места дожд, со појава на грмежи и засилен ветер

Променливо облачно, на места дожд, со појава на грмежи и засилен ветер

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врне...

На денешен ден

На денешен ден

21 април 2024 (МИА)   753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.-...

Од верските календари

Од верските календари

21 април 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, наместа пооби...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Денеска е недела, 21 април 2024 година, 112-иот ден во годината. До крајот на годината...

Image

Остани поврзан