• e mërkurë, 24 korrik 2024
Sipas interpretimit tonë rreth Marrëveshjes së Prespës, jemi të qëndrimit se nuk e shkelim marrëveshjen me Greqinë, thotë Mucunski

Sipas interpretimit tonë rreth Marrëveshjes së Prespës, jemi të qëndrimit se nuk e shkelim marrëveshjen me Greqinë, thotë Mucunski

Shkup, 18 korrik 2024 (MIA) - Tema e Marrëveshjes së Prespës shumë pak është hapur në Samitin e NATO...

Osmani- Micotakis: Thellimi i bashkëpunimit Kosovë-Greqi i dobishëm jo vetëm për qytetarët e të dyja shteteve tona, por edhe për të gjithë rajonin

Osmani- Micotakis: Thellimi i bashkëpunimit Kosovë-Greqi i dobishëm jo vetëm për qytetarët e të dyja shteteve tona, por edhe për të gjithë rajonin

Prishtinë, 18 korrik 2024 (MIA)- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndro...

Çështja e Qipros është në fokus të takimit Guteresh - Micotakis

Çështja e Qipros është në fokus të takimit Guteresh - Micotakis

Athinë, 12 korrik 2024 (MIA) - Çështja e Qipros dhe prioritetet e Greqisë si anëtare jo e përhershme...

Greqia nuk do të dërgojë në Ukrainë F-16 ose sisteme kundërraketore

Greqia nuk do të dërgojë në Ukrainë F-16 ose sisteme kundërraketore

Athinë, 12 korrik 2024 (MIA) - Mundësia që Greqia të dërgojë në Ukrainë sisteme kundërraketore ose F...

Micotakis: Greqia nuk do t'i zbulojë armët që i ka në dispozicion nëse vendi fqinj vazhdon me taktikën aktuale

Micotakis: Greqia nuk do t'i zbulojë armët që i ka në dispozicion nëse vendi fqinj vazhdon me taktikën aktuale

Athinë, 12 korrik 2024 (MIA) - Greqia në këtë moment nuk do t'i zbulojë armët që i ka në dispozicion...

Micotakisi dhe Erdogani janë pajtuar se është në interes të të dy vendeve të ruhet klima paqësore në marrëdhëniet dypalëshe

Micotakisi dhe Erdogani janë pajtuar se është në interes të të dy vendeve të ruhet klima paqësore në marrëdhëniet dypalëshe

Athinë, 11 korrik 2024 (MIA) - Dy liderët u pajtuan për interes të ndërsjellë nga ruajtja e klimës p...

Në programin zyrtar të Micotakisit në Uashington gjatë ditës së sotme nuk është paraparë takim me Mickoskin

Në programin zyrtar të Micotakisit në Uashington gjatë ditës së sotme nuk është paraparë takim me Mickoskin

Athinë, 10 korrik 2024 (MIA) - Në programin zyrtar të kryeministrit grek Kiriakos Micotakis mbi akti...

Sot takim Micotakis - Erdogan në Uashington

Sot takim Micotakis - Erdogan në Uashington

Athinë, 10 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe presidenti turk Rexhep...

Micotakis: Aspekti më themelor i Marrëveshjes së Prespës është emri Maqedonia e Veriut, i cili duhet të përdoret edhe brenda edhe jashtë shtetit

Micotakis: Aspekti më themelor i Marrëveshjes së Prespës është emri Maqedonia e Veriut, i cili duhet të përdoret edhe brenda edhe jashtë shtetit

Athinë, 9 korrik 2024 (MIA) - Kur dëgjoj se Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut brenda vendit quhet...

Amiras: Nga pala greke nuk është planifikuar takim i Micotakisit me Mickoskin

Amiras: Nga pala greke nuk është planifikuar takim i Micotakisit me Mickoskin

Athinë, 9 korrik 2024 (MIA) - Qëndrimi se çështja me “shkeljen e Marrëveshjes së Prespës nga shteti...

Micotakis për një takim të mundshëm me Micotakisin në Uashington: Shpresoj se do të ruajmë dinjitetin dhe se do të flasim si partnerë dhe fqinjë të mirë

Micotakis për një takim të mundshëm me Micotakisin në Uashington: Shpresoj se do të ruajmë dinjitetin dhe se do të flasim si partnerë dhe fqinjë të mi...

Shkup, 5 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristijan Mickoski sot deklar...

Greqia dëshiron të fitojë portfolio të fortë në Komisionin Evropian

Greqia dëshiron të fitojë portfolio të fortë në Komisionin Evropian

Athinë, 28 qershor 2024 (MIA) – Greqia me siguri do të përpiqet për një portofol të fortë, i cili do...

Micotakis e informoi Këshillin Evropian për

Micotakis e informoi Këshillin Evropian për "shkeljen e drejtpërdrejtë të Marrëveshjes së Prespës nga presidentja dhe kryeministri i Maqedonisë së Ver...

Athinë, 28 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri grek Kirjakos Micotakis gjatë mbledhjes së djeshme të K...

Micotakis: I paralajmërojmë fqinjët tanë verior- nuk e keni nisur mirë, ndaloni të bëni llogari pa hanxhiun

Micotakis: I paralajmërojmë fqinjët tanë verior- nuk e keni nisur mirë, ndaloni të bëni llogari pa hanxhiun

Athinë, 26 qershor 2024 (MIA) - Mesazh dhe paralajmërim për Shkupin dhe Tiranën dërgoi kryeministri...

Mickoski: Po përgatitem për Samitin e NATO-s, pozicioni im për përdorimin e emrit është i qartë dhe askush për atë nuk duhet të ketë dilemë

Mickoski: Po përgatitem për Samitin e NATO-s, pozicioni im për përdorimin e emrit është i qartë dhe askush për atë nuk duhet të ketë dilemë

Shkup, 20 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatari Hristian Mickoski lidhur...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR