• e mërkurë, 24 korrik 2024
Bajdeni dhe Si Xhinpini  në telefon kanë biseduar për herë të parë që nga nëntori, njoftuan mediat shtetërore kineze

Bajdeni dhe Si Xhinpini në telefon kanë biseduar për herë të parë që nga nëntori, njoftuan mediat shtetërore kineze

 Pekin, 2 prill 2024 (MIA)  - Presidenti amerikan  Xho Bajdeni dhe lideri kinez Si Xh...

Osmani - Uellç: Rezoluta e Senatit të SHBA-së konfirmon se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE nuk ka alternativë

Osmani - Uellç: Rezoluta e Senatit të SHBA-së konfirmon se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE nuk ka alternativë

Shkup, 19 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot zhvilloi bisedë tel...

Shtëpia e Bardhë: Bajdeni dhe Netanjahu, për herë të parë pas një muaji, biseduan për zhvillimin e situatës në Rripin e Gazës

Shtëpia e Bardhë: Bajdeni dhe Netanjahu, për herë të parë pas një muaji, biseduan për zhvillimin e situatës në Rripin e Gazës

 Uashington, 18 mars 2024 (MIA)  - Presidenti amerikan Xho Bajdeni  dhe kryemini...

Hovenier tek Osmani në bisedime për ndalesën e dinarit serb në Kosovë

Hovenier tek Osmani në bisedime për ndalesën e dinarit serb në Kosovë

Prishtinë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e priti sot ambasadorin a...

Erdogan dhe Stoltenberg biseduan për miratimin e Turqisë për pranim të Suedisë në NATO

Erdogan dhe Stoltenberg biseduan për miratimin e Turqisë për pranim të Suedisë në NATO

Ankara, 26 janar 2024 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan sot bisedoi në telefon me se...

Kreu i diplomacisë turke bisedoi me liderin e Hamasit

Kreu i diplomacisë turke bisedoi me liderin e Hamasit

Ankara, 21 janar 2024 (MIA) - Kreu i diplomacisë turke, Hakan Fidan, e priti kreun e grupit të armat...

Meloni e siguroi Zelenskin se do të vazhdojë mbështetja  e G7 për Kievin

Meloni e siguroi Zelenskin se do të vazhdojë mbështetja e G7 për Kievin

 Romë, 5 janar 2024 (MIA)  -  Kryeministrja italiane Xhorxha Meloni e siguroi preside...

Bisedë telefonike e Jermakut me Sijarton, po punojnë në organizimin e takimit mes Zelenskit dhe Orbanit

Bisedë telefonike e Jermakut me Sijarton, po punojnë në organizimin e takimit mes Zelenskit dhe Orbanit

Kiev, 29 dhjetor 2023 (MIA) - Shefi i kabinetit të presidentit ukrainas, Andrij Jermak dhe mini...

Video bisedë e presidentit Pendarovski me pjesëtarët e Armatës të sistemuar në operacione dhe misione ndërkombëtare

Video bisedë e presidentit Pendarovski me pjesëtarët e Armatës të sistemuar në operacione dhe misione ndërkombëtare

Shkup, 27 dhjetor 2023 (MIA)- Presidenti Stevo Pendarovski sot zhvilloi një video-bisedë me pje...

Bajden i bëri thirrje Netanjahut të mbrojë civilët, por jo edhe për armëpushim në Gazë

Bajden i bëri thirrje Netanjahut të mbrojë civilët, por jo edhe për armëpushim në Gazë

Uashington, 24 dhjetor 2023 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden i bëri thirrje kryeministrit izra...

Presidentët e Egjiptit dhe Iranit biseduan për Gazën

Presidentët e Egjiptit dhe Iranit biseduan për Gazën

Teheran, 23 dhjetor 2023 (MIA) - Presidentët e Egjiptit dhe Iranit, Abdel Fatah Al Sisi dhe Ebrahim...

Sançez në një bisedë me Ganc: Izraeli ka të drejtë të mbrohet, por vdekja e civilëve është e patolerueshme

Sançez në një bisedë me Ganc: Izraeli ka të drejtë të mbrohet, por vdekja e civilëve është e patolerueshme

Dubai, 1 dhjetor 2023 (MIA) - Kryeministri spanjoll Pedro Sançez foli sot me anëtarin e kabinetit us...

Ministrat evropian për Punë të Brendshme në Hungari do të diskutojnë për migrimin

Ministrat evropian për Punë të Brendshme në Hungari do të diskutojnë për migrimin

Budapest, 27 nëntor 2023 (MIA) - Ministri hungarez i Punëve të Brendshme, Shandor Pinter sot i pret...

Erdogan: Heshtja e ndërkombëtarëve për masakrën në Gaza është e turpshme

Erdogan: Heshtja e ndërkombëtarëve për masakrën në Gaza është e turpshme

Ankara, 26 tetor 2023 (MIA) - Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike me P...

Lideri i Senatit Mekonel sërish u shtang gjatë bisedës me gazetarë

Lideri i Senatit Mekonel sërish u shtang gjatë bisedës me gazetarë

Uashington, 31 gusht 2023 (MIA) - Miç Mekonel, lider i pakicës në Senatin amerikan sërish pati...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR