• e hënë, 17 qershor 2024
Shtatë parti dhe koalicione deri më tani kanë dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë në KSHZ, afati skadon në mesnatë

Shtatë parti dhe koalicione deri më tani kanë dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë në KSHZ, afati skadon në mesnatë

Shkup, 2 prill 2024 (MIA) - Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ)  pasdite lista për kan...

Bajdeni dhe Si Xhinpini  në telefon kanë biseduar për herë të parë që nga nëntori, njoftuan mediat shtetërore kineze

Bajdeni dhe Si Xhinpini në telefon kanë biseduar për herë të parë që nga nëntori, njoftuan mediat shtetërore kineze

 Pekin, 2 prill 2024 (MIA)  - Presidenti amerikan  Xho Bajdeni dhe lideri kinez Si Xh...

Sela pohon se i ka marrë vulat nga ASH, Taravari  paralajmëron ankesë nëse është marrë një vendim i tillë

Sela pohon se i ka marrë vulat nga ASH, Taravari paralajmëron ankesë nëse është marrë një vendim i tillë

 Shkup, 2 prill 2024 (MIA)  - Vulat nga Aleanca për Shqiptarët i ka marrë krahu i Ziadin S...

Ahmeti: Koalicionimi me Lidhjen Demokratike Boshnjake na bën bindshëm triumfues

Ahmeti: Koalicionimi me Lidhjen Demokratike Boshnjake na bën bindshëm triumfues

2 prill 2024 Pas nënshkrimit të koalicionit për Frontin Europian me PDSH-në e Menduh Thaçit,...

Kandidatët presidencialë e nënshkruan Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike, përveç Stevço Jakimovskit (PLT)

Kandidatët presidencialë e nënshkruan Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike, përveç Stevço Jakimovskit (PLT)

Shkup, 2 prill 2024 (MIA) - Sot në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, kandidatët për president të v...

Për zgjedhjet presidenciale në Listën zgjedhore janë regjistruar 1.814.317 zgjedhës, për zgjedhjet parlamentare 1.815.350

Për zgjedhjet presidenciale në Listën zgjedhore janë regjistruar 1.814.317 zgjedhës, për zgjedhjet parlamentare 1.815.350

 Shkup, 2 prill 2024 (MIA)  -  Për zgjedhjet për president të shtetit  që do të...

Enrike për Mbapen: Do të doja të punoja me të edhe për shumë vite

Enrike për Mbapen: Do të doja të punoja me të edhe për shumë vite

Paris, 2 prill 2024 (MIA) - Trajneri i Pari Sen Zhermenit, Luis Enrike para gjysmëfinales së nesërme...

Kondarko: Kandidatët ta njohin Ligjin zgjedhor, të mos sulmojnë pa bazë punën e KSHZ-së

Kondarko: Kandidatët ta njohin Ligjin zgjedhor, të mos sulmojnë pa bazë punën e KSHZ-së

Shkup, 2 prill 2024 (MIA) - Anëtari i KSHZ-së, Boris Kondarko në emër të Komisionit Shtetëror të Zgj...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 2 prill/2024 Shkup - Kandidatët për president të shtetit sot në Komi...

Ukrainë: Valerij Zaluzhni dhe Aleksej Danilov bëhen diplomatë

Ukrainë: Valerij Zaluzhni dhe Aleksej Danilov bëhen diplomatë

Kiev, 2 prill 2024 (MIA) - Ukraina do të dërgojë në shërbim diplomatik ish komandantin e përgjithshë...

Blinken: Ukraina gjendet në një

Blinken: Ukraina gjendet në një "fazë kritike" në luftën me Rusinë

Paris,  2 prill 2024 (MIA) - Ukraina ndodhet në një "fazë kritike" të luftës me Rusinë dhe urgj...

Në Kopenhagë vendoset javë pune prej katër ditëve

Në Kopenhagë vendoset javë pune prej katër ditëve

 Kopenhagë, 2 prill 2024 (MIA)  - Në Kopenhagë ka filluar eksperimenti me vendosjen e javë...

Krizë pengjesh në burgun holandez: Një i burgosur ka kidnapuar dy të burgosur

Krizë pengjesh në burgun holandez: Një i burgosur ka kidnapuar dy të burgosur

Herhugovard, 2 prill 2024 (MIA) - Një krizë pengjesh po zhvillohet në burgun holandez në qytetin Her...

Një person ka humbur jetën në aksidentin në rrugën Strumicë- Vallandovë

Një person ka humbur jetën në aksidentin në rrugën Strumicë- Vallandovë

Strumicë, 2 prill 2024 (MIA) - Një person ka humbur jetën në aksidentin e komunikacionit që ka ndodh...

Stuhi në Rumani, mijëra njerëz janë pa energji elektrike

Stuhi në Rumani, mijëra njerëz janë pa energji elektrike

 Bukuresht, 2 prill 2024 (MIA)  - Në 19 qarqe të Rumanisë fryn erë e fortë, gjegjësisht &n...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR