• e hënë, 17 qershor 2024
Jakimovski i befasuar që është vendosur  në

Jakimovski i befasuar që është vendosur në "listën e zezë" amerikane: Ky është një akt dhune, do të parashtroj kallëzim penal kundër kryerësit të p.n...

Shkup, 18 mars 2024 (MIA)  - Kandidati presidencial i GROM-it, Stevço Jakimovski, është i befas...

Pendarovski, Jakimovski, Dimitrievski dhe Taravari dorëzuan kandidaturat për president në KSHZ

Pendarovski, Jakimovski, Dimitrievski dhe Taravari dorëzuan kandidaturat për president në KSHZ

 Shkup, 18 mars 2024 (MIA) -   Katër nga shtatë kandidatët të cilët mblodhën nënshkrime ng...

KSHZ-ja për vendosjen e Jakimovskit në listën e zezë amerikane: Kushtet për zgjedhjen e presidentit janë të përfshira në Kushtetutë

KSHZ-ja për vendosjen e Jakimovskit në listën e zezë amerikane: Kushtet për zgjedhjen e presidentit janë të përfshira në Kushtetutë

 Shkup, 18 mars 2024 (MIA) -  Pasi kandidati për president të shtetit Stevço Jakimovski so...

Moskë: Dy viktima në një sulm ukrainas në Belgorod

Moskë: Dy viktima në një sulm ukrainas në Belgorod

 Moskë, 18 mars 2024 (MIA) - Dy persona kanë humbur jetën në rajonin Belgorod të Rusisë, afër k...

Shtëpia e Bardhë: Bajdeni dhe Netanjahu, për herë të parë pas një muaji, biseduan për zhvillimin e situatës në Rripin e Gazës

Shtëpia e Bardhë: Bajdeni dhe Netanjahu, për herë të parë pas një muaji, biseduan për zhvillimin e situatës në Rripin e Gazës

 Uashington, 18 mars 2024 (MIA)  - Presidenti amerikan Xho Bajdeni  dhe kryemini...

Gutereshi: Njerëzimi nuk mund ta mbijetojë vazhdimin e punës së Openhajmerit

Gutereshi: Njerëzimi nuk mund ta mbijetojë vazhdimin e punës së Openhajmerit

 Nju Jork, 18 mars 2024 (MIA) - Njerëzimi nuk mund ta mbijetojë vazhdimin e veprës së krijuesit...

Ageler: SHBA-ja do të vazhdojë t'i emërojë funksionarët e përfshirë në korrupsion

Ageler: SHBA-ja do të vazhdojë t'i emërojë funksionarët e përfshirë në korrupsion

Shkup, 18 mars 2024 (MIA) - Emërimet e ish-prokurores speciale Katica Janeva dhe kandidatit akt...

Radevi ia ndau mandatin Gabrielit të formojë qeveri të re

Radevi ia ndau mandatin Gabrielit të formojë qeveri të re

 Sofje, 18 mars 2024 (MIA)  - Presidenti bullgar, Rumen Radevi, sot ia ndau mandatin për f...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 18 mars/ 2024 Shkup - Mbledhja e parë e Këshillit për koordinim të s...

Boreli: Këshilli për Punë të Jashtme miratoi pesë miliardë euro ndihmë për Ukrainën

Boreli: Këshilli për Punë të Jashtme miratoi pesë miliardë euro ndihmë për Ukrainën

 Bruksel, 18 mars 2024 (MIA) - Këshilli për Punë të Jashtme i BE-së sot miratoi propozimin tim...

SHBA-ja i vendosi në listën e zezë Katica Janevën dhe Stevço Jakimovskin

SHBA-ja i vendosi në listën e zezë Katica Janevën dhe Stevço Jakimovskin

Shkup, 18 mars 2024 (MIA) - Për shkak të përzierjes në korrupsion të konsiderueshëm Departament...

Kombos: Anija e dytë me ndihmë humanitare për Gazën është gati të niset nga Qiproja

Kombos: Anija e dytë me ndihmë humanitare për Gazën është gati të niset nga Qiproja

Athinë, 18 mars 2024 (MIA) - Dërgesa e dytë e madhe e ndihmave humanitare për Gazën në kuadër të nis...

Osmani: Një pjesë e planit amerikan për përdorim të dinarit në Kosovë është e pranueshme, pjesa tjetër të dakordohet në Bruksel

Osmani: Një pjesë e planit amerikan për përdorim të dinarit në Kosovë është e pranueshme, pjesa tjetër të dakordohet në Bruksel

Prishtinë, 18 mars 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa osmani deklaroi se për autoritetet...

Kryeministri Xhaferi në kontroll të aktiviteteve në rrjetin kanalizues dhe rrugës në Komunën e Bogovinës

Kryeministri Xhaferi në kontroll të aktiviteteve në rrjetin kanalizues dhe rrugës në Komunën e Bogovinës

Tetovë, 18 mars 2024 (MIA) - Kryeministri Talat Xhaferi së bashku me funksionarë qeveritarë de...

KSHZ:  Në listën zgjedhore kanë shikuar 46.584 persona, afati për kontrollin e të dhënave skadon në mesnatë

KSHZ: Në listën zgjedhore kanë shikuar 46.584 persona, afati për kontrollin e të dhënave skadon në mesnatë

Shkup, 18 mars 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve informon q...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR