• e diel, 19 maj 2024
Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - Zbatimi i kodit dhe presioni pozitiv nga publiku dhe media kontribuojn...

ZGJEDHJET 2024/ Kongresi i parë i Lëvizjes E DI, zyrtarizohet kandidatura presidenciale e Maksim Dimitrievskit

ZGJEDHJET 2024/ Kongresi i parë i Lëvizjes E DI, zyrtarizohet kandidatura presidenciale e Maksim Dimitrievskit

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - Në Kongresin e parë të partisë politike Lëvizja ZNAM (E DI)- Për Maqed...

UNICEF: Shumica në Gazë mbijetojnë me një vakt në ditë, të tjerët nuk kanë asgjë

UNICEF: Shumica në Gazë mbijetojnë me një vakt në ditë, të tjerët nuk kanë asgjë

Gazë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) theksoi krizën e uris...

ZGJEDHJET 2024/ Mariçiq: Fokusi ynë është mandati i dytë për Pendarovskin i cili duhet të sjellë stabilitet, siguri dhe rrugë evropiane

ZGJEDHJET 2024/ Mariçiq: Fokusi ynë është mandati i dytë për Pendarovskin i cili duhet të sjellë stabilitet, siguri dhe rrugë evropiane

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - Ky tashmë është fillimi i një fushate dhe çdo parti ka të drejtën legj...

ZGJEDHJET 2024/ Deri tani në KSHZ shtatë deklarata për pranimin e iniciativës për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidim për president

ZGJEDHJET 2024/ Deri tani në KSHZ shtatë deklarata për pranimin e iniciativës për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidim për president

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - Deri te Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve (KSHZ) janë dorëzuar gjithse...

Amerika do të vendosë sanksione të reja kundër Iranit shkaku i mbështetjes për Rusinë

Amerika do të vendosë sanksione të reja kundër Iranit shkaku i mbështetjes për Rusinë

Uashington, 22 shkurt 2024 (MIA) - SHBA-ja do të vendosë "sanksione shtesë" kundër Iranit për shkak...

Toshkovski pret që për një muaj e gjysmë të përgatiten pasaportat për qytetarët që tanimë janë fotografuar

Toshkovski pret që për një muaj e gjysmë të përgatiten pasaportat për qytetarët që tanimë janë fotografuar

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - VMRO-DPMNE-ja do të fitojë në zgjedhje dhe jam i sigurt që do të...

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - Propozimin që e jep VMRO-DPMNE-ja për ndryshimin e Ligjit për pas...

Ndihmë japoneze prej mbi 300.000 euro për pesë projekte në shëndetësi, arsim dhe mjedis jetësor

Ndihmë japoneze prej mbi 300.000 euro për pesë projekte në shëndetësi, arsim dhe mjedis jetësor

Shkup, 22 shkurt 2024 (MIA) - Pesë marrëveshje për “Grant ndihmë për projekte të vogla për sigurinë...

Fermerët grekë paralajmëruan bllokadë të re në pikën kufitare Evzoni drejt Maqedonisë së Veriut

Fermerët grekë paralajmëruan bllokadë të re në pikën kufitare Evzoni drejt Maqedonisë së Veriut

Athinë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Bllokadë e re në pikën kufitare Evzoni (Bogorodicë) drejt Maqedonisë...

Putini fluturoi me një bombardues me armë bërthamore, analistët konsiderojnë   se është një mesazh për Perëndimin

Putini fluturoi me një bombardues me armë bërthamore, analistët konsiderojnë se është një mesazh për Perëndimin

Moskë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putini sot fluturoi me një bombardues strategj...

Rune ka ripërtërirë  bashkëpunimin me Muratoglun

Rune ka ripërtërirë bashkëpunimin me Muratoglun

Londër, 22 shkurt 2024 (MIA) - Tenisti i renditur i shtatë në listën e ATP-së, 20-vjeçari danez Holg...

Hovenier tek Osmani në bisedime për ndalesën e dinarit serb në Kosovë

Hovenier tek Osmani në bisedime për ndalesën e dinarit serb në Kosovë

Prishtinë, 22 shkurt 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e priti sot ambasadorin a...

Sholci e mbështet Ruten për sekretar të ri të përgjithshëm të NATO-s

Sholci e mbështet Ruten për sekretar të ri të përgjithshëm të NATO-s

 Berlin, 22 shkurt 2024 (MIA) - Kancelari gjerman Olaf Sholc ka mbështur kryeministrin holandez...

Edhe Franca e mbështetë Ruten për sekretar të ri të përgjithshëm të NATO-s

Edhe Franca e mbështetë Ruten për sekretar të ri të përgjithshëm të NATO-s

Paris, 22 shkurt 2024 (MIA) - Edhe Franca e mbështetë emërimin e kryeministrit holandez në larg...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR