• e martë, 18 qershor 2024
Petrovska e përshëndeti vendimin e KSHPK-së, thotë se nuk ka asgjë kontestuese në furnizimin e helikopterëve

Petrovska e përshëndeti vendimin e KSHPK-së, thotë se nuk ka asgjë kontestuese në furnizimin e helikopterëve

Shkup, 19 mars 2024 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska e përshëndetë vendimin...

KON: Nuk do të ketë rusë dhe bjellorusë në hapjen e Lojërave olimpike në Paris

KON: Nuk do të ketë rusë dhe bjellorusë në hapjen e Lojërave olimpike në Paris

Lozanë, 19 mars 2024 (MIA) - Rusët dhe bjellorusët nuk do të marrin pjesë në ceremoninë e hapje...

OBSH bëri thirrje për vaksinim të fëmijëve kundër fruthit

OBSH bëri thirrje për vaksinim të fëmijëve kundër fruthit

Gjenevë, 19 mars 2024 (MIA) - OBSH bëri thirrje për vaksinim të fëmijëve të cilët nuk janë vaks...

Zajkova: Do të jem në Njësinë e parë zgjedhore, qëllimi më i lartë është anëtarësimi në BE

Zajkova: Do të jem në Njësinë e parë zgjedhore, qëllimi më i lartë është anëtarësimi në BE

Shkup, 19 mars 2024 (MIA) - Kryetarja e Partisës liberal-demokratike (PLD), Monika Zajkova sont...

Lajçak: Dialogu Prishtinë-Beograd do të vazhdojë të hënën, liderët do të duhet të merren me marrëveshjen

Lajçak: Dialogu Prishtinë-Beograd do të vazhdojë të hënën, liderët do të duhet të merren me marrëveshjen

Bruksel, 19 mars 2024 (MIA) - I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun mes Prishtinës dhe Beog...

Bislimi: Prishtina dhe Beogradi deri të premten do të parashtrojnë propozime për zgjidhje të problemit me dinarin

Bislimi: Prishtina dhe Beogradi deri të premten do të parashtrojnë propozime për zgjidhje të problemit me dinarin

Prishtinë, 19 mars 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kryenegociator në dialogun m...

Kryetari i Kuvendit organizoi darkën e iftarit me rastin e Ramazanit

Kryetari i Kuvendit organizoi darkën e iftarit me rastin e Ramazanit

Shkup, 19 mars 2024 (MIA) - Kryetari i Kuvendit, Jovan Mitrevski, sonte, për nder të muajit të...

Dy të mitur janë lënduar rëndë pasi që automjeti i tyre doli nga rruga

Dy të mitur janë lënduar rëndë pasi që automjeti i tyre doli nga rruga

Tetovë, 19 mars 2024 (MIA) - Dy të mitur sot janë lënduar rëndë pasi që automjeti i tyre doli n...

Osmani - Uellç: Rezoluta e Senatit të SHBA-së konfirmon se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE nuk ka alternativë

Osmani - Uellç: Rezoluta e Senatit të SHBA-së konfirmon se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE nuk ka alternativë

Shkup, 19 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot zhvilloi bisedë tel...

Prokurorët do ta kontestojnë Ligjin për koeficientët e rrogave para Gjykatës kushtetuese

Prokurorët do ta kontestojnë Ligjin për koeficientët e rrogave para Gjykatës kushtetuese

Shkup, 19 mars 2024 (MIA) - Këshilli i prokurorëve publik sot vendosi para Gjykatës kushtetuese...

Osmani: Vuçiq nuk dallon nga Millosheviqi, kërkon territore dhe nuk i interesojnë të drejtat dhe liritë e njeriut

Osmani: Vuçiq nuk dallon nga Millosheviqi, kërkon territore dhe nuk i interesojnë të drejtat dhe liritë e njeriut

Prishtinë, 19 mars 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se presidenti sser...

Në Kongresin amerikan është arritur konsensus dypartiak për financimin e qeverisë

Në Kongresin amerikan është arritur konsensus dypartiak për financimin e qeverisë

Uashington, 19 mars 2024 (MIA) - Përfaqësues të lartë edhe të Partisë republikane edhe të asaj...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 19 mars/2024 Shkup - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (B...

Mianmar: Të paktën 25 persona humbën jetën nga bombardimet, Gutereshi e dënoi përshkallëzimin e dhunës

Mianmar: Të paktën 25 persona humbën jetën nga bombardimet, Gutereshi e dënoi përshkallëzimin e dhunës

Bangkok, 19 mars 2024 (MIA)  - Të paktën 25 rohinxhë kanë humbur jetën në një sulm me bombë në...

Kuleba: Në korrik presim

Kuleba: Në korrik presim "hap të fuqishëm dhe të gjerë" drejt anëtarësimit në NATO

Kiev, 19 mars 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë ukrainase, Dmitro Kuleba, ot deklaroi se Kievi p...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR