• e hënë, 20 maj 2024
Blinken: Protestat studentore në SHBA janë pjesë e demokracisë

Blinken: Protestat studentore në SHBA janë pjesë e demokracisë

Pekin, 26 prill 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken sot deklaroi se protestat...

Trendafillov për ndërtesën e LSM-së: Shpresojmë që gjykatësit nuk do t'i nënshtrohen presionit politik ose oligarkik dhe se drejtësia do të fitojë

Trendafillov për ndërtesën e LSM-së: Shpresojmë që gjykatësit nuk do t'i nënshtrohen presionit politik ose oligarkik dhe se drejtësia do të fitojë

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë (LSM), që ta parandalojë konfiskimi...

LSM kërkon përsëritjen e procedurës për konfiskimin e Shtëpisë së punëtorëve, paralajmëron edhe protesta

LSM kërkon përsëritjen e procedurës për konfiskimin e Shtëpisë së punëtorëve, paralajmëron edhe protesta

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë (LSM),...

Seri incidentesh në protestat e bujqve në Bruksel

Seri incidentesh në protestat e bujqve në Bruksel

Bruksel, 26 shkurt 2024 (MIA) - Një grup fermerësh pjesëmarrës në protestat e sotme në Bruksel të or...

Bujqit belgë bllokuan Brukselin

Bujqit belgë bllokuan Brukselin

Bruksel, 26 shkurt 2024 (MIA) - Disa qindra bujq belgë me traktorët e tyre nga mëngjesi  i bllo...

Sindikata e pavarur e punonjësve shëndetësorë paralajmëron protesta nëse nuk ka harmonizim të pagave me pagën minimale

Sindikata e pavarur e punonjësve shëndetësorë paralajmëron protesta nëse nuk ka harmonizim të pagave me pagën minimale

Shkup, 25 shkurt 2024 (MIA) - Sindikata e pavarur e punonjësve shëndetësorë, stafi administrativ tek...

Autoritetet moskovite paralajmërojnë qytetarët të mos dalin në protesta pas vdekjes së Navalnit

Autoritetet moskovite paralajmërojnë qytetarët të mos dalin në protesta pas vdekjes së Navalnit

Moskë, 16 shkurt 2024 (MIA) - Autoritetet në Moskë sot i paralajmëruan qytetarët të mos dalin në rru...

Protesta antiqeveritare në Izrael me kërkesë për lirimin e robërve në Gazë

Protesta antiqeveritare në Izrael me kërkesë për lirimin e robërve në Gazë

Tel Aviv, 11 shkurt 2024 (MIA) - Mijëra njerëz mbrëmë dolën në rrugë në Izrael që të bëjnë thirrje p...

Protesta kundër qeverisë dhe autoriteteve lokale në përvjetorin e tërmeteve shkatërruese në Hatai

Protesta kundër qeverisë dhe autoriteteve lokale në përvjetorin e tërmeteve shkatërruese në Hatai

Antakia, 6 shkurt 2024 (MIA) - Një numër i madh i njerëzve u mblodhën sot në qytetin Antakia për nde...

Mbi 450.000 persona protestuan kundër ekstremit të djathtë në Gjermani

Mbi 450.000 persona protestuan kundër ekstremit të djathtë në Gjermani

Berlin, 5 shkurt 2024 (MIA) - Rreth gjysmë milionë njerëz demonstruan kundër ekstremizmit të krahut...

Lagjja evropiane

Lagjja evropiane" në Bruksel nën rrethimin e fermerëve të pakënaqur

Bruksel, 1 shkurt 2024 (MIA) - Fermerët nga Belgjika, por edhe nga disa anëtarë të tjerë të BE-së, s...

Përpara protestës së nesërme të bujqve në Bruksel, vazhdojnë bllokadat bujqësore në të gjithë Belgjikën

Përpara protestës së nesërme të bujqve në Bruksel, vazhdojnë bllokadat bujqësore në të gjithë Belgjikën

 Bruksel, 31 janar 2024 (MIA) - Protestat e bujqve në Belgjikë, të cilat filluan këtë fundjavë,...

Disa pjesë të Belgjikës nën bllokadë nga fermerët,

Disa pjesë të Belgjikës nën bllokadë nga fermerët, "okupohet" edhe sheshi në qendër të Brukselit

Bruksel, 30 janar 2024 (MIA) - Fermerët belg sot vazhduan me bllokimin e disa lokacioneve dhe rrugëv...

Xhaferi:  Do të përfshihen dhe angazhohet të gjitha palët për të gjetur një zgjidhje adekuate për mësimin në Çashkë

Xhaferi: Do të përfshihen dhe angazhohet të gjitha palët për të gjetur një zgjidhje adekuate për mësimin në Çashkë

Shkup, 29 janar 2024 (MIA) - Kryeministri teknik i cili sot ka marrë detyrën Talat Xhaferi në lidhje...

Fermerët i bllokuan rrugët në Francë dhe Poloni:  Ka shumë rregullore dhe taksa

Fermerët i bllokuan rrugët në Francë dhe Poloni: Ka shumë rregullore dhe taksa

Paris, 24 janar 2024 (MIA) - Fermerët francez sot i vazhduan protestat, duke kërkuar nga Qeveria të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR