• e mërkurë, 24 korrik 2024
Bendevska: Negociatat mes ZNAM dhe VMRO-DPMNE janë në fazën përfundimtare

Bendevska: Negociatat mes ZNAM dhe VMRO-DPMNE janë në fazën përfundimtare

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Negociatat e ZNAM me VMRO-DPMNE, si parti e cila fitoi më së shumti...

Stoilkovski: Procesi i negociatave me partnerët e koalicionit është në fazë të avancuar dhe bazohet në parime

Stoilkovski: Procesi i negociatave me partnerët e koalicionit është në fazë të avancuar dhe bazohet në parime

 Shkup, 25 maj 2024 (MIA) - Negociatat me partnerët e koalicionit për Qeverinë e ardhshme...

Izraeli dërgon një delegacion në negociatat dhe i vazhdon operacionet në Rafah për të kryer presion ushtarak mbi palestinezët

Izraeli dërgon një delegacion në negociatat dhe i vazhdon operacionet në Rafah për të kryer presion ushtarak mbi palestinezët

 Jerusalem, 7 maj 2024 (MIA) - Izraeli mbrëmë bëri të ditur se do të dërgojë një delegacion në...

Negociatat për një marrëveshje globale për gatishmëri për pandemi hyjnë në fazë përfundimtare

Negociatat për një marrëveshje globale për gatishmëri për pandemi hyjnë në fazë përfundimtare

Zhenevë, 29 prill 2024 (MIA) - Vendet anëtare të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) prej so...

Presidenti palestinez Mahmud Abasi në Riad do të bisedojë me liderët ndërkombëtarë për situatën në Gazë

Presidenti palestinez Mahmud Abasi në Riad do të bisedojë me liderët ndërkombëtarë për situatën në Gazë

Riad, 27 prill 2024 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abasi dhe disa përfaqësues të tjerë ndërkom...

Gerasimov: Propaganda ruse është e pranishme në Moldavi, por kjo nuk do ta prishë axhendën tonë evropiane

Gerasimov: Propaganda ruse është e pranishme në Moldavi, por kjo nuk do ta prishë axhendën tonë evropiane

Shkup, 26 prill 2024 (MIA) - Propaganda ruse është e pranishme në Moldavi, por kjo nuk do ta pr...

Në Bruksel vazhdon dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit për përdorimin e dinarit në Kosovë

Në Bruksel vazhdon dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit për përdorimin e dinarit në Kosovë

Bruksel, 18 prill 2024 (MIA) - Në Bruksel sot do të vazhdojnë bisedimet në kuadër të dialogut m...

Përfaqësuesi  i Hamasit: Nuk ka përparim në negociatat në Kajro për armëpushimin në Gazë

Përfaqësuesi i Hamasit: Nuk ka përparim në negociatat në Kajro për armëpushimin në Gazë

 Kajro, 8 prill 2024 (MIA)  - Një përfaqësues i grupit islamik palestinez Hamas për mediat...

TV Al-Qahera: Përparim në negociatat për Gazën

TV Al-Qahera: Përparim në negociatat për Gazën

 Kajro, 8 prill 2024 (MIA) -  Në Kajro është arritur përparim në negpociatat për armëpushi...

Napoli po negocion me trajnerin e Fiorentinës

Napoli po negocion me trajnerin e Fiorentinës

Firencë, 6 prill 2024 (MIA) - Trajneri i Fiorentinës, Vinçenco Italiano është në bisedime me Napolin...

Katar: Ende zgjasin  negociatat indirekte mes Izraelit dhe Hamasit për armëpushim në Gaza

Katar: Ende zgjasin negociatat indirekte mes Izraelit dhe Hamasit për armëpushim në Gaza

Doha, 26 mars 2024 (MIA) - Autoritetet e Katarit kanë njoftuar sot se negociatat indirekte ndërmjet...

Netanjahu: Hamasi bën

Netanjahu: Hamasi bën "kërkesa të paarsyeshme'"në bisedimet indirekte për armëpushim

Jerusalem, 26 mars 2024 (MIA) - Zyrtarët izraelitë vlerësojnë se Hamasi po bën “kërkesa të pakuptimt...

SHBA-jae  përshëndeti hapjen e negociatave të BeH me BE-në, bëri thirrje për uljen e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë

SHBA-jae përshëndeti hapjen e negociatave të BeH me BE-në, bëri thirrje për uljen e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë

Uashington, 22 mars 2024 (MIA) - SHBA-ja e përshëndeti hapjen e negociatave të parainkuadruese midis...

Rute: BeH-ja ka bërë mjaft që të fillojë   negociatat, por jo edhe për të harmonizuar Kornizën negociuese

Rute: BeH-ja ka bërë mjaft që të fillojë negociatat, por jo edhe për të harmonizuar Kornizën negociuese

 Bruksel, 21 mars 2024 (MIA) - Holanda do ta mbështesë propozimin e Komisionit Evropian për fil...

Sholc edhe një herë mbështeti hapjen e negociatave mes BeH-së dhe BE-së

Sholc edhe një herë mbështeti hapjen e negociatave mes BeH-së dhe BE-së

Berlin, 21 mars 2024 (MIA) - Kancelari gjerman Olaf Sholc në fjalimin e tij në Bundestag edhe një he...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR