• e shtunë, 22 qershor 2024
Në Shtip në votim deri në orën 9 kanë dalë 5,27 për qind e votuesve

Në Shtip në votim deri në orën 9 kanë dalë 5,27 për qind e votuesve

Shtip, 24 prill 2024 (MIA) - Në Shtip deri në orën 9 kanë dalë 5,27 për qind nga numri i përgjithshë...

Në Shtip janë hapur 74 vendvotime

Në Shtip janë hapur 74 vendvotime

 Shtip, 24 prill 2024 (MIA) - Në Shtip mëngjesin e sotëm janë hapur me kohë 74 vendvotime dhe v...

Dy viktima në një aksident në autostradën eksprese Shtp-Koçan

Dy viktima në një aksident në autostradën eksprese Shtp-Koçan

Shtip, 20 prill 2024 (MIA) - Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën eksprese Shtip-K...

Bojmacaliev për vizitë pune në SPB Shtip dhe SPB Shën Nikollë

Bojmacaliev për vizitë pune në SPB Shtip dhe SPB Shën Nikollë

Shkup, 15 prill 2024 (MIA)- Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev sot...

Osmani në Radovish dhe Shtip: T’i vendosim mur izolimit dhe bllokadës

Osmani në Radovish dhe Shtip: T’i vendosim mur izolimit dhe bllokadës

Shkup, 11 prill 2024 Karvani i Frontit Europian sot ka zbarkuar në Radovish dhe Shtip. Kandi...

Osmani nga Shtipi: Këto zgjedhje janë betejë mes dy koncepteve - për integrim evropian përballë izolimit

Osmani nga Shtipi: Këto zgjedhje janë betejë mes dy koncepteve - për integrim evropian përballë izolimit

Shtip, 11 prill 2024 (MIA) - Këto zgjedhje nuk janë zgjedhje ndërmjet partive të ndryshme politike d...

Arrestohen hajdutët në Shtip, e vjedhura i kthehet pronarit

Arrestohen hajdutët në Shtip, e vjedhura i kthehet pronarit

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) - Policia e Shtipit dje i ka privuar nga liria A.A (45) dhe SH.N. (23), të...

Petrovska beson në vendimin e drejtë të ekipit për blerjen e tetë helikopterëve nga kompania italiane

Petrovska beson në vendimin e drejtë të ekipit për blerjen e tetë helikopterëve nga kompania italiane "Leonardo"

Shtip, 16 mars 2024 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Sllavja...

U shënua 81 vjetori i dëbimit të hebrenjve në kampin e vdekjes “Treblinka”

U shënua 81 vjetori i dëbimit të hebrenjve në kampin e vdekjes “Treblinka”

Shtip, 10 mars 2024 (MIA) - Në Shtip u shënua 81 vjetori i dëbimit të hebrenjve të Maqedonisë në kam...

Në Shtip dhe Manastir aktivitete përkujtimore me rastin e 81-vjetorit të holokaustit të hebrenjve nga Maqedonia

Në Shtip dhe Manastir aktivitete përkujtimore me rastin e 81-vjetorit të holokaustit të hebrenjve nga Maqedonia

Shkup, 10 mars 2024 (MIA) - Në kuadër të programit përkujtimor me rasti...

ZGJEDHJET 2024/ Kovaçevski:  Në mandatin tim të dytë si kryeministër 1.000 euro do të jetë paga mesatare ndërsa minimalja 600 euro

ZGJEDHJET 2024/ Kovaçevski: Në mandatin tim të dytë si kryeministër 1.000 euro do të jetë paga mesatare ndërsa minimalja 600 euro

Shkup, 29 shkurt 2024 (MIA) - Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë p...

Boçvarski për vizitë në Shtip dhe Karbinci

Boçvarski për vizitë në Shtip dhe Karbinci

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Ministri i Transportit dhe Lidhjes, Bllagoj Boçvarski sot do t'i vizit...

Bastisje në Shtip, gjendet drogë dhe pistoletë

Bastisje në Shtip, gjendet drogë dhe pistoletë

Shkup, 14 shkurt 2024 (MIA) - Në Shtip, nëpunës policorë të Seksionit për Tregti të Palejuar me Drog...

Mickoski nga Shtipi: Përgjegjësi duhet të ketë dhe do të ketë për rastin

Mickoski nga Shtipi: Përgjegjësi duhet të ketë dhe do të ketë për rastin "onkologjia"

Shtip, 1 shkurt 2024 (MIA) - Absolutisht do të ketë përgjegjësi për rastin "onkologjia". përgje...

Një tërmet është ndjerë në Shtip dhe rrethinë

Një tërmet është ndjerë në Shtip dhe rrethinë

Shkup, 28 janar 2024 (MIA) - Një tërmet me intensitet prej tre ballë sipas Shkallës makroseizmike ev...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR