• e hënë, 17 qershor 2024
Shtëpia e Bardhë i konsideron si “shqetësuese” përpjekjet e Izraelit për mbylljen e Al Xhezirës

Shtëpia e Bardhë i konsideron si “shqetësuese” përpjekjet e Izraelit për mbylljen e Al Xhezirës

Uashington, 1 prill 2024 (MIA) – Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Karin Zhan-Pjer shprehu shqetësimi...

Trendafillov: Me protestën e nesërme duam t'i inkurajojmë gjykatësit që ta zbatojnë ligjin

Trendafillov: Me protestën e nesërme duam t'i inkurajojmë gjykatësit që ta zbatojnë ligjin

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) - Paga minimale prej 450 euro të bëhet realitet, të kthehen shpenzimet për...

Pesë viktima nga erërat e fuqishme në Poloni

Pesë viktima nga erërat e fuqishme në Poloni

Varshavë, 1 prill 2024 (MIA) – Pesë persona sot kanë humbur jetën në malet Tatra në jug të Polonisë,...

Toshkovski: Ndërtimi i godinës së re në Çair duhet të jetë prioritet kryesor i MPB-së në pjesën e rritjes së kapaciteteve

Toshkovski: Ndërtimi i godinës së re në Çair duhet të jetë prioritet kryesor i MPB-së në pjesën e rritjes së kapaciteteve

Shkup, 1 prill 2024 (MIA)- Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski sot ka qenë për vizitë p...

Sveçla: Rreth 400 ekstremistë serbë stërviten në kufirin me Kosovën për sulme agresive

Sveçla: Rreth 400 ekstremistë serbë stërviten në kufirin me Kosovën për sulme agresive

Prishtinë, 1 prill 2024 (MIA) – Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Xhelal Sveçla ka thënë se...

Prokuroria për të shtënat në Haraçinë: Është kryer mbikëqyrje, do të jepet urdhër për sigurimin e incizimeve

Prokuroria për të shtënat në Haraçinë: Është kryer mbikëqyrje, do të jepet urdhër për sigurimin e incizimeve

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) - Prokuror publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka krye...

Aleanca për Shqiptarët- krahu i Arben Taravarit caktoi kandidatët për deputetë në listat e përbashkëta të koalicionit “VLEN”

Aleanca për Shqiptarët- krahu i Arben Taravarit caktoi kandidatët për deputetë në listat e përbashkëta të koalicionit “VLEN”

Tetovë, 1 prill 2024 (MIA) - Në Kuvendin qendror të Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Tetovë, krahu i...

BDI dëgjoi mendimin e sportistëve

BDI dëgjoi mendimin e sportistëve

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) -  Në vazhdën e takimeve me protagonistë të fushave...

Gjashtë të vrarë në sulmin në një ndërtesë afër ambasadës iraniane në Damask

Gjashtë të vrarë në sulmin në një ndërtesë afër ambasadës iraniane në Damask

Damask, 1 prill 2024 (MIA) - Gjashtë persona janë vrarë sot gjatë sulmit izraelit në një ndërtesë pr...

KSHPK publikoi listën e institucioneve që nuk kanë dorëzuar të dhëna për automjetet zyrtare

KSHPK publikoi listën e institucioneve që nuk kanë dorëzuar të dhëna për automjetet zyrtare

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) në faqen e s...

Zjarr pyjor nën Pelister, zjarrfikësit e Manastirit e kontrollojnë

Zjarr pyjor nën Pelister, zjarrfikësit e Manastirit e kontrollojnë

 Manastir, 1 prill 2024 (MIA)  - Ekipet e Njësitit Territorial Zjarrfikës -  Manastir...

Është duke u intervenuar në shuarjen e zjarrit jo larg vendbanimit Millkovo Bërdo në Dellçevë

Është duke u intervenuar në shuarjen e zjarrit jo larg vendbanimit Millkovo Bërdo në Dellçevë

Dellçevë, 1 prill 2024 (MIA) - Ekipet e Njësitit territorial kundër zjarreve nga Dellçeva me dy auto...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 1 prill/2024 Shkup - Kuvendi sot njëzëri me 82 vota “pro” përcaktoi...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e Ligjit për ndërtimin e autostradës Kërçovë-Ohër, Ligjit për Buxhete dhe të Kodit Zgjedhor

Kuvendi i miratoi ndryshimet e Ligjit për ndërtimin e autostradës Kërçovë-Ohër, Ligjit për Buxhete dhe të Kodit Zgjedhor

 Shkup, 1 prill 2024 (MIA)  - Kuvendi sot në kuadër të seancës së 150-të,...

Për shkak të grevës së doganierëve grekë, qarkullimi i mallrave në Bogorodicë - Evzoni, Dojran - Dojrani dhe Mexhitlia – Niki do të ndërpritet plotësisht

Për shkak të grevës së doganierëve grekë, qarkullimi i mallrave në Bogorodicë - Evzoni, Dojran - Dojrani dhe Mexhitlia – Niki do të ndërpritet plotësi...

Shkup, 1 prill 2024 (MIA) - Drejtoria doganore (DD) informon se duke filluar nga mesnata e sontme, o...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR