• e hënë, 17 qershor 2024
Taravari pret të hyjë në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Taravari pret të hyjë në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Shkup, 11 prill 2024 (MIA) - Kandidati për president të shtetit i mbështetur nga koalicioni opozitar...

Osmani në Radovish dhe Shtip: T’i vendosim mur izolimit dhe bllokadës

Osmani në Radovish dhe Shtip: T’i vendosim mur izolimit dhe bllokadës

Shkup, 11 prill 2024 Karvani i Frontit Europian sot ka zbarkuar në Radovish dhe Shtip. Kandi...

Vankovska: Një kushtetutë e re moderne për një komb modern maqedonas

Vankovska: Një kushtetutë e re moderne për një komb modern maqedonas

Kumanovë, 11 prill 2024 (MIA) - Kandidatja për president e së Majtës, Biljana Vankovska, në mbledhje...

Pendarovski: Nëse anulohet Marrëveshja e Prespës, ne dalim nga NATO

Pendarovski: Nëse anulohet Marrëveshja e Prespës, ne dalim nga NATO

Gjevgjeli, 11 prill 2024 (MIA) - Nëse anulohet Marrëveshja e Prespës, ne dalim nga NATO. E thënë thj...

Ukraina i bën thirrje OSBE-së të ndërpresë bashkëpunimin me Rusinë

Ukraina i bën thirrje OSBE-së të ndërpresë bashkëpunimin me Rusinë

Kiev, 11 prill 2024 (MIA) - Ukraina kërkon nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE...

Ngritet kallëzim penal kundër gazetarit Furkan Saliu

Ngritet kallëzim penal kundër gazetarit Furkan Saliu

Shkup, 11 prill 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme sot ka ngritur kallëzim penal kundër ga...

Mickoski: Këto janë zgjedhje në të cilat votoni “për” dhe “kundër” Maqedonisë, nuk ka alternativë të tretë

Mickoski: Këto janë zgjedhje në të cilat votoni “për” dhe “kundër” Maqedonisë, nuk ka alternativë të tretë

Shkup, 11 prill 2024 (MIA) - Këto janë zgjedhje në të cilat duhet të vendosim nëse Maqedonia do të e...

Përcaktohet pamja e fletëvotimit për zgjedhjet për president të shtetit dhe për deputetë

Përcaktohet pamja e fletëvotimit për zgjedhjet për president të shtetit dhe për deputetë

Shkup, 11 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) sot pasdite e përcaktoi pamjen e fl...

Osmani nga Shtipi: Këto zgjedhje janë betejë mes dy koncepteve - për integrim evropian përballë izolimit

Osmani nga Shtipi: Këto zgjedhje janë betejë mes dy koncepteve - për integrim evropian përballë izolimit

Shtip, 11 prill 2024 (MIA) - Këto zgjedhje nuk janë zgjedhje ndërmjet partive të ndryshme politike d...

KSHZ i konfirmoi listat e kandidatëve për deputetë

KSHZ i konfirmoi listat e kandidatëve për deputetë

Shkup, 11 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) sot pasdite në seancë i konfirmoi listat e kandidatë...

Këshilli i Sigurimit i KB-së kërkon nga Izraeli të bëjë më shumë rreth dërgimit të ndihmave humanitare në Gazë

Këshilli i Sigurimit i KB-së kërkon nga Izraeli të bëjë më shumë rreth dërgimit të ndihmave humanitare në Gazë

Nju-Jork, 11 prill 2024 (MIA) - Këshilli i Sigurimit i KB-së u informua sot zyrtarisht për premtimin...

Bytyqi: Formim i një komisioni të përzier për ndërkulturalizmin me Malin e Zi për promovimin e marrëdhënieve mes dy shteteve

Bytyqi: Formim i një komisioni të përzier për ndërkulturalizmin me Malin e Zi për promovimin e marrëdhënieve mes dy shteteve

Shkup, 11 prill 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike...

IDF: Në sulmin ajror ndaj Rripit të Gazës jetën ka humbur një na financuesit e Hamasit

IDF: Në sulmin ajror ndaj Rripit të Gazës jetën ka humbur një na financuesit e Hamasit

Tel Aviv, 11 prill 2024 (MIIA) - Forcat e Sigurisë izraelite (IDF) sot kumtuan se gjatë një sulmi aj...

O Xhej Simpson, legjenda e akuzuar për vrasje të dyfishtë, vdiq në moshën 76-vjeçare

O Xhej Simpson, legjenda e akuzuar për vrasje të dyfishtë, vdiq në moshën 76-vjeçare

Uashington, 11 prill 2024 (MIA) - Orental Xhejms Simpson, një nga fudbollistët më të njohur të fudbo...

Osimen është i gatshëm për të pranuar ofertën e PSZH-së

Osimen është i gatshëm për të pranuar ofertën e PSZH-së

Paris, 11 prill 2024 (MIA) - Pari Sen Zhermeni dëshiron sa më shpejtë të fillojë negociatat për nëns...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR