• e mërkurë, 17 korrik 2024
G7 e përkrah marrëveshjen paqesore të Bajdenit dhe i bën thirrje Hamasit ta pranojë

G7 e përkrah marrëveshjen paqesore të Bajdenit dhe i bën thirrje Hamasit ta pranojë

Londër, 3 qershor 2024 (MIA) - G7 sot kumtoi se qëndron pas marrëveshjes së përhershme paqesore të p...

Real Madridi ka publikuar transferin e Kilian Mbapes

Real Madridi ka publikuar transferin e Kilian Mbapes

Madrid, 3 qershor 2024 (MIA) - Real Madridi zyrtarisht publikoi se ylli i madh i Pari Sen Zhermenit...

Këshilli lokal i Dibrës për parandalim ka mbajtur takimin e parë të punës

Këshilli lokal i Dibrës për parandalim ka mbajtur takimin e parë të punës

Dibër, 3 qershor 2024 (MIA) - Në ambientet e komunës së Dibrës, nën udh...

Parlamenti i Zvicrës e hodhi poshtë propozimin për ndihmë financiare për Ukrainën

Parlamenti i Zvicrës e hodhi poshtë propozimin për ndihmë financiare për Ukrainën

Cyrih, 3 qershor 2024 (MIA) - Dhoma e Epërme e parlamentit zviceran e hodhi poshtë sot propozimin pë...

Shtëpia e Bardhë: Në vend të Bajdenit, nënpresidentja amerikane Kamala Haris do të marrë pjesë në samitin për Ukrainën në Zvicër

Shtëpia e Bardhë: Në vend të Bajdenit, nënpresidentja amerikane Kamala Haris do të marrë pjesë në samitin për Ukrainën në Zvicër

Uashington, 3 qershor 2024 (MIA) - Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Haris do të marrë pjesë në s...

Në Poloni janë arrestuar 18 persona nën dyshimin se kanë planifikuar sulme kundër Rusisë dhe Bjellorusisë

Në Poloni janë arrestuar 18 persona nën dyshimin se kanë planifikuar sulme kundër Rusisë dhe Bjellorusisë

Varshavë, 3 qershor 2024 (MIA) - Autoritetet polake kanë arrestuar 18 persona të dyshuar për planifi...

Anri e publikoi ekipin për lojërat olimpike: Lakazet rikthehet në kombëtaren franceze

Anri e publikoi ekipin për lojërat olimpike: Lakazet rikthehet në kombëtaren franceze

Paris, 3 qershor 2024 (MIA) - Trajneri i kombëtares olimpike franceze në futboll, Tieri Anri publiko...

Mareska edhe zyrtarisht menaxher i ri i Çellsit

Mareska edhe zyrtarisht menaxher i ri i Çellsit

Londër, 3 qershor 2024 (MIA) - Enco Mareska edhe zyrtarisht u emërua menaxher i ekipit elitar anglez...

Opozita në Slloveni e pengoi Kuvendin të votojë për njohjen e shtetit të Palestinës

Opozita në Slloveni e pengoi Kuvendin të votojë për njohjen e shtetit të Palestinës

Lubjanë, 3 qershor 2024 (MIA) - Opozita konservatore në Slloveni parashtroi propozim për pengimin e...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00/ 3 qershor /2024 Shkup - Në seancë urgjente sot Këshilli gjyqësor e s...

Holanda i lejoi Ukrainës t'i shfrytëzojë aeroplanët e tyre për sulme ndaj Rusisë

Holanda i lejoi Ukrainës t'i shfrytëzojë aeroplanët e tyre për sulme ndaj Rusisë

Amsterdam, 3 qershor 2024 (MIA) - Ministrja holandeze e Mbrojtjes, Kajsa Olongern sot, pas takimit m...

Kosova ka marrë 75 milionë euro si pjesë të pakos për mbështetje energjetike

Kosova ka marrë 75 milionë euro si pjesë të pakos për mbështetje energjetike

Prishtinë, 3 qershor 2024 (MIA) - Shefi i zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Tomas Shunjog...

Kuvendi për nesër ka caktuar seancë të Komisionit për zgjedhjet dhe emërimet

Kuvendi për nesër ka caktuar seancë të Komisionit për zgjedhjet dhe emërimet

Shkup, 3 qershor 2024 (MIA) - Kuvendi për nesër në mesditë ka caktuar seancë të Komisionit për zgjed...

Kryeministrja italiane Meloni të mërkurën për vizitë në Shqipëri

Kryeministrja italiane Meloni të mërkurën për vizitë në Shqipëri

Tiranë, 3 qershor 2024 (MIA) - Kryeministrja italiane, Xhorxha Meloni këtë javë duhet të udhëtojë në...

Bujqësia ka nevojë për inxhinierë digjitalë për kosto më të ulëta dhe rendimente më të larta ushqimore

Bujqësia ka nevojë për inxhinierë digjitalë për kosto më të ulëta dhe rendimente më të larta ushqimore

Shkup, 3 qershor 2024 (MIA) - Në Fakultetin e Shkencave Bujqësore dhe Ushqimit në Shkup (FSHBU) në S...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR