• e premte, 19 korrik 2024
Tuntev jep dorëheqje nga posti i drejtorit në AAC, kthehet në TAV Maqedoni

Tuntev jep dorëheqje nga posti i drejtorit në AAC, kthehet në TAV Maqedoni

Shkup, 1 qershor 2024 (MIA) - Drejtori i Agjencisë së aviacionit civil (AAC) Tomislav Tuntev ka dhën...

Arne Slot zyrtarisht fillon mandatin e tij në Liverpul

Arne Slot zyrtarisht fillon mandatin e tij në Liverpul

Liverpul, 1 qershor 2024 (MIA) - Arne Slot është paraqitur në vendin e ri të punës në "Enfild". Kjo...

Anketat parashohin fitore të partisë së kryeministrit Modi në zgjedhjet parlamentare në Indi

Anketat parashohin fitore të partisë së kryeministrit Modi në zgjedhjet parlamentare në Indi

Nju Delhi, 1 qershor 2024 (MIA) - Koalicioni i udhëhequr nga partia e kryeministrit të Indisë Narend...

VLEN: Mirë është që Fronti Evropian e kuptoi që është opozitë, VLEN do të përfaqësojë me dinjitet të gjithë shqiptarët

VLEN: Mirë është që Fronti Evropian e kuptoi që është opozitë, VLEN do të përfaqësojë me dinjitet të gjithë shqiptarët

Shkup, 1 qershor 2024 Ziadin Sela po përpiqet të ndërtojë alibi përpara njerëzve të vet, se p...

Zelenski: Qëllimi i Trampit përmes lëshimeve t'i jep fund luftës në Ukrainë mund të jetë e rrezikshme

Zelenski: Qëllimi i Trampit përmes lëshimeve t'i jep fund luftës në Ukrainë mund të jetë e rrezikshme

Kiev, 1 qershor 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski deklaroi sot se qëllimi i kand...

Karpenter: Vendimi i Bajdenit për t’i lejuar Ukrainës të sulmojë caqe në Rusi nuk përfshin raketat ATAKMS

Karpenter: Vendimi i Bajdenit për t’i lejuar Ukrainës të sulmojë caqe në Rusi nuk përfshin raketat ATAKMS

Uashington, 1 qershor 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden ka urdhëruar ekipin e tij të ekspe...

Lapid i bëri thirrje kryeministrit Netanjahu që ta dëgjojë Bajdenin për marrëveshjen rreth pengjeve në Gazë dhe i ofroi mbështetje

Lapid i bëri thirrje kryeministrit Netanjahu që ta dëgjojë Bajdenin për marrëveshjen rreth pengjeve në Gazë dhe i ofroi mbështetje

Tel Aviv, 1 qershor 2024 (MIA) - Lideri i opozitës izraelite Jair Lapid i bëri thirrje kryeministrit...

Guteresh e përshëndeti nismën e Bajdenit për armëpushim dhe lirimin e pengjeve në Rripin e Gazës

Guteresh e përshëndeti nismën e Bajdenit për armëpushim dhe lirimin e pengjeve në Rripin e Gazës

Nju-Jork, 1 qershor 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteresh e...

Bruins Slot: Holanda i jep Ukrainës 24 aeroplanë “F-16”, mund t'i përdorë kundër Rusisë

Bruins Slot: Holanda i jep Ukrainës 24 aeroplanë “F-16”, mund t'i përdorë kundër Rusisë

Amsterdam, 1 qershor 2024 (MIA) - Holanda i dhuron Forcave ajrore të Ukrainës 24 aeroplanë luftarakë...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 1 qershor/ 2024 Shkup - Sot gati 15.000 nxënës që do të mbarojnë ars...

Polici i plagosur në sulmin në Menhaim është vënë në koma të induktuar

Polici i plagosur në sulmin në Menhaim është vënë në koma të induktuar

Menhaim, 1 qershor 2024 (MIA) - Polici i cili u plagos dje në sulmin me thikë gjatë një aktiviteti a...

MPB: Arrestohen 28 persona në një hetim kriminalistik për zbulimin e shitjes së drogës në rrugë

MPB: Arrestohen 28 persona në një hetim kriminalistik për zbulimin e shitjes së drogës në rrugë

Shkup, 1 qershor 2024 (MIA) - Gjithsej 28 persona janë privuar nga liria në suaza të një hetimi krim...

Aleanca për Shqiptarët: Për herë të parë shqiptarët me vetëm 4 ministri në qeveri

Aleanca për Shqiptarët: Për herë të parë shqiptarët me vetëm 4 ministri në qeveri

Shkup, 1 qershor 2024 Përgjatë këtyre tre dekadave shqiptarët në RMV kanë drejtuar më së paku...

Një taksist në Shkup vdiq nga sulmi në zemër gjatë transportit të një udhëtari

Një taksist në Shkup vdiq nga sulmi në zemër gjatë transportit të një udhëtari

Shkup, 1 qershor 2024 (MIA) - Një taksist në Shkup vdiq dje nga sulmi në zemër derisa transportonte...

Regjim i posaçëm i trafikut për shkak të garës

Regjim i posaçëm i trafikut për shkak të garës "Vozit drejt, vozit shëndetshëm"

Shkup, 1 qershor 2024 (MIA) - SPB Shkup i njofton qytetarët se nesër nga ora 11:00 deri në 12:00, pë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR