• e martë, 16 korrik 2024
Frederiksen: Aeroplanët ushtarak danezë F-16 së shpejti do të nisen drejt Ukrainës

Frederiksen: Aeroplanët ushtarak danezë F-16 së shpejti do të nisen drejt Ukrainës

Stokholm, 31 maj 2024 (MIA) - Aeroplanët luftarak F-16 në pronësi të Danimarkës, transferi i të...

Për shkak të defektit në Bllokun 2 të

Për shkak të defektit në Bllokun 2 të "REK Bitola", kombinati nuk prodhon rrymë, sonte pritet njëri bllok të jetë në rrjet

Shkup, 31 maj 2024 (MIA) - Gjatë ditës së djeshme, për shkak të efektit të Bllokut 2 të "REK Bi...

Borel: BE-ja është e përkushtuar në mbështetjen për palestinezët, Komisioni evropian dërgon ndihmë të re prej 41 milionë eurove

Borel: BE-ja është e përkushtuar në mbështetjen për palestinezët, Komisioni evropian dërgon ndihmë të re prej 41 milionë eurove

Bruksel, 31 maj 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Z...

Jordania në qershor do të jetë nikoqire e konferencës së nivelit të lartë për ndihma për Gazën

Jordania në qershor do të jetë nikoqire e konferencës së nivelit të lartë për ndihma për Gazën

Aman, 31 qershor 2024 (MIA) - Jordania sot kumtoi se muajin e ardhshëm do të jetë nikoqire e ko...

Detajet e fundit e ndajnë Konten nga kontrata me Napolin

Detajet e fundit e ndajnë Konten nga kontrata me Napolin

Napoli, 31 mars 2024 (MIA) - Kontrata mes Napolit dhe Antonio Kontes duket shumë pranë formës p...

Probleme të mëdha për Barcelonën dhe Flikun

Probleme të mëdha për Barcelonën dhe Flikun

Barcelonë, 31 maj 2024 (MIA) - Gjiganti katalanas Barcelona ka rënë dakord për kushtet me Hanzi...

Antikorrupsioni u kërkon funksionarëve të zgjedhur t'i respektojnë detyrimet kushtetuese dhe ligjore

Antikorrupsioni u kërkon funksionarëve të zgjedhur t'i respektojnë detyrimet kushtetuese dhe ligjore

Shkup, 31 maj 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit u bën thirrje funksio...

Hasani në Pragë: NATO mos ta largojë vëmendjen nga Ballkani Perëndimor

Hasani në Pragë: NATO mos ta largojë vëmendjen nga Ballkani Perëndimor

 Tiranë. 31 maj 2024 (MIA) - Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani në takimin i...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/31 maj/2024 Shkup - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot në Oh...

Policia gjermane vrau një burrë i cili me thikë qëlloi politikan dhe polic në një ngjarje politike në Mainheim

Policia gjermane vrau një burrë i cili me thikë qëlloi politikan dhe polic në një ngjarje politike në Mainheim

 Mainheim, 31 maj 2024 (MIA) - Në qytetin gjerman Manheim, një burrë i panjohur qëlloi me thikë...

Vazhdoi seanca kundër kryetarit të komunës së Kumanovës, Dimitrievski

Vazhdoi seanca kundër kryetarit të komunës së Kumanovës, Dimitrievski

Kumanovë, 31 maj 2024 (MIA) - Në gjykatën themelore Kumanovë, sot vazhdoi seanca nët ë cilën ës...

Dobrzhinski: Agjencia polake e lajmeve PAP me shumë gjasa është objektivi i një sulmi kibernetik rus

Dobrzhinski: Agjencia polake e lajmeve PAP me shumë gjasa është objektivi i një sulmi kibernetik rus

Varshavë, 31 maj 2024 (MIA) - Agjencia Shtetërore Polake e Lajmeve PAP sot me shumë gjasa është...

Martinezi do të nënshkruajë marrëveshje të re me Interin

Martinezi do të nënshkruajë marrëveshje të re me Interin

 Milano, 31 maj 2024 (MIA) - Kapiteni i Interit, Lautaro Martinezi më në fund do të nënshkruajë...

Blinken konfirmoi se SHBA miratoi përdorimin e armëve amerikane për sulme ndaj Rusisë

Blinken konfirmoi se SHBA miratoi përdorimin e armëve amerikane për sulme ndaj Rusisë

Pragë, 31 maj 2034 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken, konfirmoi sot se SHBA-ja ka...

Davkova tha se e respekton Marrëveshjen e Prespës, përmes bisedimeve të drejtpërdrejta do ta mbrojë qëndrimin e saj personal për përdorimin e emrit Maqedoni

Davkova tha se e respekton Marrëveshjen e Prespës, përmes bisedimeve të drejtpërdrejta do ta mbrojë qëndrimin e saj personal për përdorimin e emrit Ma...

 Ohër, 31 maj 2024 (MIA)  - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot nga Ohri theksoi s...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR