• e martë, 18 qershor 2024
Kurti: Regjistrimi ishte i suksesshëm, të dhënat do të shërbejnë për politika, strategji dhe vendime më të mira në Kosovë

Kurti: Regjistrimi ishte i suksesshëm, të dhënat do të shërbejnë për politika, strategji dhe vendime më të mira në Kosovë

Prishtinë, 25 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i  Kosovës, Albin Kurti është shprehur i lumtur për...

Përplasje në Londër mes mbështetësve dhe kundërshtarëve të qeverisë iraniane

Përplasje në Londër mes mbështetësve dhe kundërshtarëve të qeverisë iraniane

 Londër, 25 maj 2024 (MIA) - Katër persona janë lënduar në përlplasjet në Londër mes ithtarëve...

Në Gazë për 24 orë humbën jetën  46 persona, gjithsej 35.903 gjatë luftës

Në Gazë për 24 orë humbën jetën 46 persona, gjithsej 35.903 gjatë luftës

 Gazë, 25 maj 2024 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë e Hamasit sot njoftoi se në sulmet izraelit...

Pesë minatorë humbën jetën gjatë shembjes së minierës ari në Kenia

Pesë minatorë humbën jetën gjatë shembjes së minierës ari në Kenia

 Nairobi, 25 maj 2024 (MIA) - Pesë minatorë humbën jetën gjatë shembjes së një miniere ilegale...

Në Parkun e Qytetit u mbajt ngjarja

Në Parkun e Qytetit u mbajt ngjarja "Kërkojmë aksion klimatik tani" - vendi një nga pesë më të rrezikuarit nga ndryshimet klimatike

Shkup, 25 maj 2024 (MIA) - Në Parkun e Qytetit në Shkup, sot, në organizim të "Gou grin Shkup" u mba...

Era rrëzon çatinë e një shkolle në Rusi, lëndohen 12 nxënës

Era rrëzon çatinë e një shkolle në Rusi, lëndohen 12 nxënës

 Moskë, 25 maj 2024 (MIA) - Era e fortë në rajonin e Krasnodarit, në jug të Rusisë, mëngje...

Gjatë kontrollit të objekteve hotelerie në Shkup gjendet drogë, arrestohen nëntë persona

Gjatë kontrollit të objekteve hotelerie në Shkup gjendet drogë, arrestohen nëntë persona

Shkup, 25 maj 2024 (MIA) - Nëpunësit policorë nga Departamenti për Tregti të Palejuar në MPB Shkup d...

Shqetësuese dukuria e kontrabandës së armëve nga Kosova në Shqipëri

Shqetësuese dukuria e kontrabandës së armëve nga Kosova në Shqipëri

Tiranë, 25 maj 2024 (MIA) - Kosova është kthyer në "furnitorin" më të madh të Shqipërisë sa i përket...

Tajani: Italia do të vazhdojë me financimin e Agjencisë së KB-së për ndihmë të refugjatëve palestinezë

Tajani: Italia do të vazhdojë me financimin e Agjencisë së KB-së për ndihmë të refugjatëve palestinezë

Romë, 25 maj 2024 (MIA) - Italia do të vazhdojë me financimin e Agjencisë së Kombeve të Bashkuara pë...

India po përgatit kandidaturën për nikoqire të Lojërave Olimpike në vitin 2036

India po përgatit kandidaturën për nikoqire të Lojërave Olimpike në vitin 2036

Nju Delhi, 25 maj 2024 (MIA) - Autoritetet indiane formuan ekip profesionist me detyrën që të grumbu...

Komisar i KE-së për të drejtat e njeriut: Me Rezolutën për Srebrenicën, bota zotohet për të drejtat e viktimave

Komisar i KE-së për të drejtat e njeriut: Me Rezolutën për Srebrenicën, bota zotohet për të drejtat e viktimave

Strasburg, 25 maj 2024 (MIA) - Shpallja e 11 korrikut si Ditë Ndërkombëtare të Përkujtimit për Gjeno...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/25 maj/2024 Shkup  - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova gja...

Peleshi: Makina e parë e blinduar ushtarake

Peleshi: Makina e parë e blinduar ushtarake "Made in Albania" do të prezantohet në panairin në Paris

Tiranë, 25 maj 2024 (MIA) - Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi paralajmëroi se pas tri javë...

Për herë të parë në historinë e Kopa Amerika do të gjykojnë gra

Për herë të parë në historinë e Kopa Amerika do të gjykojnë gra

Rio de Zhaneiro, 25 maj 2024 (MIA) - Edicioni i ardhshëm i Kopa Amerika do të jetë i pari në histori...

Në Kumanovë uji për të tretën ditë përdoret si ujë teknik,

Në Kumanovë uji për të tretën ditë përdoret si ujë teknik, "Ujësjellësi" pret konfirmim nga Qendra për Shëndet Publik

Kumanovë, 25 maj 2024 (MIA) - Banorët e Kumanovës tre ditë me radhë blejnë ujë për pije, pasi parapr...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR