• e shtunë, 13 korrik 2024

Në Gazë për 24 orë humbën jetën 46 persona, gjithsej 35.903 gjatë luftës

Në Gazë për 24 orë humbën jetën  46 persona, gjithsej 35.903 gjatë luftës

 Gazë, 25 maj 2024 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë e Hamasit sot njoftoi se në sulmet izraelite në Rripin e Gazës në 24 orët e kaluara kanë humbur jetën 46 persona.

 Bilanci i ri i të vdekurve që nga 7 tetori i vitit 2023, kur filloi lufta midis lëvizjes islamike palestineze dhe Izraelit, është 35.903, thuhet në njoftim.

Në më shumë se shtatë muaj gjatë asaj lufte, në Rripin e Gazës janë plagësur gjithsej 80.420 persona. 

 Foto: Arkivi i MIA-s

  
 
 

QËNDRONI TË LIDHUR