• e hënë, 17 qershor 2024
Gashi pret qeveri të re deri nga mesi i qershorit

Gashi pret qeveri të re deri nga mesi i qershorit

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Afrim Gashi, një nga liderët e koalicionit VLEN, pret që vendi të ke...

Taravari është optimist për ndryshimet kushtetuese, beson se deri në vitin 2028 vendi ka gjasa të bëhet anëtare e BE-së

Taravari është optimist për ndryshimet kushtetuese, beson se deri në vitin 2028 vendi ka gjasa të bëhet anëtare e BE-së

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Arben Taravari, i cili është pjesë e opozitës së bashkuar hsqiptare...

Karvani i KB-së i sulmuar në Gazë ishte qartë i shënuar

Karvani i KB-së i sulmuar në Gazë ishte qartë i shënuar

Nju-Jork, 13 maj 2024 (MIA) - Kombet e Bashkuara sot kumtuan se karvani i organizatës botërore...

Slloveni Marko Boshnjak u zgjidh kryetar i ri i Gjykatë evropiane për të drejta të njeriut në Strasburg

Slloveni Marko Boshnjak u zgjidh kryetar i ri i Gjykatë evropiane për të drejta të njeriut në Strasburg

Strasburg , 13 maj 2024 (MIA) - Gjykatësi slloven Marko Boshnjak është zgjedhur kryetar i ri i...

Bisedë telefonike Cipras-Zaev: Theksohet rëndësia e respektimit të Marrëveshjes së Prespës

Bisedë telefonike Cipras-Zaev: Theksohet rëndësia e respektimit të Marrëveshjes së Prespës

Athinë, 13 maj 2024 (MIA) - Rëndësia që ka mbështetja deri në fund e Marrëveshjes së Prespës dhe bas...

Mbreti britanik Çarls i jep rol ushtarak princit Uiliam

Mbreti britanik Çarls i jep rol ushtarak princit Uiliam

Londër, 13 maj 2024 (MIA) – Mbreti i Britanisë së Madhe Çarls zyrtarisht ia dorëzoi Princit Uiliam r...

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Nion, 13 maj 2024 (MIA) -  Federata evropiane e futbollit (UEFA) vendosi sot që slloveni 4...

Në UT u prezantuan bursat e ambasadës së SHBA-ve që ndahen për studentët dhe kërkimet postdoktorale

Në UT u prezantuan bursat e ambasadës së SHBA-ve që ndahen për studentët dhe kërkimet postdoktorale

Tetovë, 13 maj 2024 (MIA)- Në Universitetin e Tetovës sot u bë prezantimi i bursave për studentë dhe...

UT-ja dhe Instituti për lidership dhe politika publike nënshkruan memorandum bashkëpunimi

UT-ja dhe Instituti për lidership dhe politika publike nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Tetovë, 13 maj 2024 (MIA)- Rektori i Universitetit të Tetovës Prof. Dr. Jusuf Zejneli i shoqëruar ng...

Vazhdojnë kërkimet për të zhdukurit pas përmbytjeve shkatërruese në Afganistan

Vazhdojnë kërkimet për të zhdukurit pas përmbytjeve shkatërruese në Afganistan

Islamabad, 13 maj 2024 (MIA) - Vazhdojnë përpjekjet për kërkimin dhe shpëtimin e personave të zhduku...

Trampi udhëheq para Bajdenit në gjashtë nga shtatë shtetet

Trampi udhëheq para Bajdenit në gjashtë nga shtatë shtetet "e papërcaktuara"

Uashington, 13 maj 2024 (MIA) - Votat në shtatë shtete të "papërcaktuara" të SHBA-së ka të ngjarë të...

Kurti: Vendimi për ndalimin e dinarit në Kosovë nuk është për të ndëshkuar, por për të vendosur rend në financa

Kurti: Vendimi për ndalimin e dinarit në Kosovë nuk është për të ndëshkuar, por për të vendosur rend në financa

Prishtinë, 13 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se hyrja në fuqi e rregu...

KSHZ pranoi ankesa të koalicionit VLEN për vendvotimin në Zhelinë

KSHZ pranoi ankesa të koalicionit VLEN për vendvotimin në Zhelinë

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) sot filloi me shqyrtimin e 27 an...

Shukri: Operacioni ushtarak izraelit në Rafah krijon rreziqe serioze për sigurinë

Shukri: Operacioni ushtarak izraelit në Rafah krijon rreziqe serioze për sigurinë

Kajro, 13 maj 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë egjiptiane, Sameh Shukri sot në telefon e njoftoi sek...

Takim i presidentes Siljanovka Davkova me rektorët e universiteteve shtetërore

Takim i presidentes Siljanovka Davkova me rektorët e universiteteve shtetërore

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovka Davkova sot i priti rektorët e univer...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR