• e hënë, 26 shkurt 2024
Protestuesit u përleshën me policinë pas sulmit në Dublin

Protestuesit u përleshën me policinë pas sulmit në Dublin

Dublin, 23 nëntor 2023 (MIA) - Protestuesit dogjën një automobil të policisë dhe dy autobusë dhe u p...

Kryetari i Nju-Jorkut, Adams akuzohet për sulm seksual në vitin 1993

Kryetari i Nju-Jorkut, Adams akuzohet për sulm seksual në vitin 1993

Uashington, 23 nëntor 2023 (MIA) - Kryetari i Nju-Jorkut, Erik Adams është akuzuar për sulm seksual...

Qëllimi i Ligjit për konfiskimin e pasurisë është që të dëshmohet se korrupsioni nuk është profitabil, thotë zëvendëskryeministrja Gërkovska

Qëllimi i Ligjit për konfiskimin e pasurisë është që të dëshmohet se korrupsioni nuk është profitabil, thotë zëvendëskryeministrja Gërkovska

Shkup, 23 nëntor 2023 (MIA) - Qëllimi i Ligjit për konfiskimin e pasurisë është që të dëshmohet se m...

Banorët e Bjellorusisë duhet të marrin leje nga Minsku që të jetojnë jashtë vendit

Banorët e Bjellorusisë duhet të marrin leje nga Minsku që të jetojnë jashtë vendit

Minsk, 23 nëntor 2023 (MIA) - Banorët e Bjellorusisë të cilët duan të jetojnë në ndonjë vend tjetër...

Gërkovska: Me ligj të ndalohet që personat nga

Gërkovska: Me ligj të ndalohet që personat nga "listat e zeza" të SHBA-së, BE-së dhe OKB-së të jenë bartës të funksioneve

Shkup, 23 nëntor 2023 (MIA) - Zëvendësja e kryetarit të Qeverisë përgjegjëse për Politika të Qeveris...

Franca për Olimpiadën do të mobilizojë 15.000 ushtarë

Franca për Olimpiadën do të mobilizojë 15.000 ushtarë

Paris, 23 nëntor 2023 (MIA) - Rreth 15.000 ushtarë do të mobilizohen për Lojërat Olimpike në Paris t...

Rikahëzohet qarkullimi i mallrave në VK Bllacë

Rikahëzohet qarkullimi i mallrave në VK Bllacë

Shkup, 23 nëntor 2023 (MIA) - Nga ora 19:00 është rikahëzuar qarkullimi i mallrave në vendkalimin ku...

"Oksfam"“: Është rritur numri i foshnjave të lindura para kohe në Rripin e Gazës

Gaza, 23 nëntor 2023 (MIA) - Numri i foshnjave të lindura para kohe pas pushtimit izraelit në R...

Besimi: Me KE-në përcaktuam bazën e agjendës tonë reformuese për Planin e rritjes, vijon puna për detyrat e shtëpisë

Besimi: Me KE-në përcaktuam bazën e agjendës tonë reformuese për Planin e rritjes, vijon puna për detyrat e shtëpisë

Shkup, 23 nëntor 2023 (MIA) -  Republika e Maqedonisë së Veriut sot së bashku me vendet e tjera...

Mickoski: Data e zgjedhjeve është mjet konsensusi, duhet të ulemi dhe ta finalizojmë punën

Mickoski: Data e zgjedhjeve është mjet konsensusi, duhet të ulemi dhe ta finalizojmë punën

Shkup, 23 nëntor 2023 (MIA) - Data për zgjedhje është mjet konsensusi. Duhet të ulemi që ta finalizo...

Ikardi mund të transferohet në Real Madrid

Ikardi mund të transferohet në Real Madrid

Stamboll, 23 nëntor 2023 (MIA) - Real Madridi po mendon që ta angazhojë sulmuesin e Gallatasarajit,...

Venecia vendos taksë për

Venecia vendos taksë për "hyrje" nga prilli

Venecia, 23 nëntor 2023 (MIA) - Këshilli i qytetit të Venecias sot njoftoi se për 29 ditë në vitin 2...

Kacarska: Maqedonia e Veriut e vetmuar në rajon për çështjen e ankesës kushtetuese

Kacarska: Maqedonia e Veriut e vetmuar në rajon për çështjen e ankesës kushtetuese

Shkup, 23 nëntor 2023 (MIA) - Republika e Maqedonisë së Veriut, ashtu si pesë shtetet e tjera jugosl...

Milej paralajmëroi se Trampi do të vizitojë Buenos Ajres

Milej paralajmëroi se Trampi do të vizitojë Buenos Ajres

Buenos Ajres, 23 nëntor 2023 (MIA) - Ish-presidenti amerikan Donald Tramp do ta vizitojë Buenos Ajre...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 23 nëntor/ 2023/ Shkup - Kanë mbetur edhe gjashtë ditë deri në mbledhjen më të rëndës...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR