• e shtunë, 15 qershor 2024
Peskov: Rusia dëshiron kontroll vetëm mbi territoret që janë kushtetueshmërisht të saja

Peskov: Rusia dëshiron kontroll vetëm mbi territoret që janë kushtetueshmërisht të saja

Moskë, 6 gusht 2023 (MIA) - Rusia dëshiron të kontrollojë vetëm ato territore që janë kushtetueshmër...

PSZH kërkon nga Al Ahli 80 milionë euro për Veratin

PSZH kërkon nga Al Ahli 80 milionë euro për Veratin

Paris, 6 gusht 2023 (MIA) - Al Ahli nuk mund të arrijë marrëveshje me Pari Sen Zhermenin për transfe...

Taravari mori pjesë në manifestimin

Taravari mori pjesë në manifestimin "Takimet e Rekës së Epërme"

Shkup, 6 gusht 2023 (MIA)- Sot në vendin e quajtur Sharra të Rekës së Epërme u mbajt manifestimi qen...

Jermak: Samiti paqësor në Xheda e forcon pozicionin e Ukrainës

Jermak: Samiti paqësor në Xheda e forcon pozicionin e Ukrainës

Riad, 6 gusht 2023 (MIA) - Pozicioni i Ukrainës është forcuar gjatë samitit në Arabinë Saudite, qëll...

Në Niamej mbisundon paqja para përfundimit të ultimatumit të EKOVAS

Në Niamej mbisundon paqja para përfundimit të ultimatumit të EKOVAS

Niamej, 6 gusht 2023 (MIA) - Në kryeqytetin e Nigerisë, Niamej sot mbizotëron paqja, pak orë para pë...

Në fatkeqësinë në një park argëtimi në jug të Francës humbi jetën një djalë 17-vjeçar

Në fatkeqësinë në një park argëtimi në jug të Francës humbi jetën një djalë 17-vjeçar

Paris, 6 gusht 2023 (MIA) - Një djalë 17-vjeçar ka humbur jetën, ndërsa një vajzë 19-vjeçare është l...

Holanda dhe Suedia kaluan në çerekfinale të Kampionatit botëror të futbollit për femra

Holanda dhe Suedia kaluan në çerekfinale të Kampionatit botëror të futbollit për femra

Melburn, 6 gusht 2023 (MIA) – Kombëtaret e Suedisë dhe Holandës kanë kaluar në çerekfinale të Kampio...

Kovaçevski për MIA-n: Nevojitet konsensus nacional për arritjen e qëllimit strategjik - anëtarësim në BE

Kovaçevski për MIA-n: Nevojitet konsensus nacional për arritjen e qëllimit strategjik - anëtarësim në BE

Shkup, 6 gusht 2023 (MIA) - Nevojitet konsensus nacional, shoqëror për të arritur më në fund qëllimi...

Të paktën 15 të vdekur dhe 50 të lënduar gjatë daljes së një treni nga shinat në Pakistanin jugor

Të paktën 15 të vdekur dhe 50 të lënduar gjatë daljes së një treni nga shinat në Pakistanin jugor

Multan, 6 gusht 2023 (MIA) - Të paktën 15 pasagjerë e kanë humbur jetën, ndërsa 50 janë lënduar sot...

MPJ: VMRO- DPMNE nuk mund të pranojë se me një video për shpjegim të procesit negociues me BE-në u zbulua propaganda e tyre

MPJ: VMRO- DPMNE nuk mund të pranojë se me një video për shpjegim të procesit negociues me BE-në u zbulua propaganda e tyre

Shkup, 6 gusht 2023 VMRO DPMNE nuk mund të pranojë se gënjeshtrat dhe propaganda e tyre për n...

Në Zaporozhje u godit një rrokaqiell

Në Zaporozhje u godit një rrokaqiell

Kiev, 6 gusht 2023 (MIA) - Një rrokaqiel është goditur në zonën Zaporozhje, kumtuan ukrainasit....

Mbi 30 emigrantë llogariten si të zhdukur pas përmbytjes së dy varkave afër Lampeduzës

Mbi 30 emigrantë llogariten si të zhdukur pas përmbytjes së dy varkave afër Lampeduzës

Romë, 6 gusht 2023 (MIA) – Së paku 31 emigrantë rezultojnë si të zhdukur pas përmbytjes së dy varkav...

Berinika Arsllani vjen me librin “Mes një ëndrre të bukur si një përrallë”

Berinika Arsllani vjen me librin “Mes një ëndrre të bukur si një përrallë”

Shkup, 6 gusht 2023 (MIA)- Autorja nga Gostivari, Berinika Arsllani më 16 gusht 2023 promovon librin...

Kovaçevski: Janë duke u bërë analiza për ribalancin e buxhetit

Kovaçevski: Janë duke u bërë analiza për ribalancin e buxhetit

Shkup, 6 gusht 2023 (MIA) - Në Ministrinë e Financave po bëhen analiza...

Tibo Kurtoa do të krijojë ekip të vetin në Formula 4

Tibo Kurtoa do të krijojë ekip të vetin në Formula 4

Madrid, 6 gusht 2023 (MIA) - Portieri i Real Madridit, Tibo Kurtoa planifikon të themelojë ekip të v...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR