• вторник, 28 ноември 2023
Откриени малолетници кои краделе компјутерски делови од училиште во Битола, пронајдено и одземено возило на битолчанец

Откриени малолетници кои краделе компјутерски делови од училиште во Битола, пронајдено и одземено возило на битолчанец

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, по...

Приведени пет малолетници во Скопје поради сомнение за извршени кражби

Приведени пет малолетници во Скопје поради сомнение за извршени кражби

Скопје, 29 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при Е...

Пронајдени двајца малолетници пријавени дека се оддалечиле од домот

Пронајдени двајца малолетници пријавени дека се оддалечиле од домот

Скопје, 16 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 14 часот ги пронашле...

Малолетници на „Широк Сокак“ работеле по полноќ, други послужени со алкохол

Малолетници на „Широк Сокак“ работеле по полноќ, други послужени со алкохол

Скопје, 5 август 2023 (МИА) - При акциска контрола во угостителски објекти во Битола, тројца малолет...

Затекнати малолетници во угостителски објекти по полноќ и под дејство на алкохол во Прилеп и Демир Хисар

Затекнати малолетници во угостителски објекти по полноќ и под дејство на алкохол во Прилеп и Демир Хисар

Скопје, 9 јули 2023 (МИА) - Криминалистичката полиција при СВР Битола и Полициската станица Демир Хи...

Пријавани физички напади на двајца малолетници во Скопје

Пријавани физички напади на двајца малолетници во Скопје

Скопје, 10 мај 2023 (МИА) - Двајца малолетници вчера биле физички нападнати на територијата на општи...

Малолетничка нападната во Скопје

Малолетничка нападната во Скопје

Скопје, 10 ноември 2022 (МИА) - Малолетничка од Скопје вчера физички била нападната од друга малолетнич...

Седум физички пресметки меѓу малолетници во Куманово од почетокот на годинава, заедничко делување како превенција

Седум физички пресметки меѓу малолетници во Куманово од почетокот на годинава, заедничко делување како превенција

Куманово, 8 ноември 2022 (МИА) - Седум физички пресметки се случиле на подрачјето на Куманово од почето...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 30 октомври 2022 (МИА) - На 30.10.2022 во периодот од 00.00 до 03.00 часот од страна на...

Малолетници се степале пред средно училиште во Куманово

Малолетници се степале пред средно училиште во Куманово

Куманово, 22 октомври 2022 (МИА) - Малолетници се степале во Куманово, употребувајќи м...

По неколкумесечна настава, малолетниците од ВПД „Волковија“ повторно без образовен процес

По неколкумесечна настава, малолетниците од ВПД „Волковија“ повторно без образовен процес

Скопје, 20 октомври 2022 (МИА) - Малолетниците од Воспитно-поправниот дом „Волковија“ веќе втора недела...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 1 октомври 2022 (МИА) - Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со з...

Приведени двајца крадци во Скопје, следува соодветна пријава

Приведени двајца крадци во Скопје, следува соодветна пријава

Скопје, 21 септември 2022 (МИА) - Полициски службеници од единиците за интервентната полиција - Карпош,...

Приведени тројца малолетници крадци во Скопје

Приведени тројца малолетници крадци во Скопје

Скопје, 18 септември 2022 (МИА) - Тројца малолетници од скопско Волково, од Скопје и од село Ново Село...

Приведени три малолетни лица од Велес   

Приведени три малолетни лица од Велес   

Скопје, 5 септември 2022 (МИА) - Во Велес вчера во 05.35 часот на ул.„8-ми Септември“ полициски службен...

Image

Остани поврзан