• вторник, 16 јули 2024
Тројца македонски поети на фестивалот „Стих у регији“ во Хрватска

Тројца македонски поети на фестивалот „Стих у регији“ во Хрватска

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Младите македонски поети Ивана Јовановска, Андреј Медиќ Лазаревски и Па...

Хрватска електроиндустрија: Прекинот на снабдувањето со електрична енергија во Хрватска предизвика прекин во повеќе земји

Хрватска електроиндустрија: Прекинот на снабдувањето со електрична енергија во Хрватска предизвика прекин во повеќе земји

Зaгреб, 21 јуни 2024 (МИА) - Прекинот на снабдувањето со електрична енергија во делови на Република...

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Загреб, 25 мај 2024 (МИА) -  Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лиц...

Бекутанова работилница за родители во Загреб

Бекутанова работилница за родители во Загреб

Скопје, 17 мај 2024  БЕКУТАНОВА РАБОТИЛНИЦА ЗА РОДИТЕЛИ со д-р Диана Пужевски, д-р Натк...

Гордан Јандроковиќ реизбран за претседател на хрватскиот Сабор

Гордан Јандроковиќ реизбран за претседател на хрватскиот Сабор

Загреб, 16 мај 2024 (МИА) - Гордан Јандроковиќ од владејачката централно-десничарска партија Хрватск...

Земјотрес од 4,3 степени според Рихтер во централна Хрватска

Земјотрес од 4,3 степени според Рихтер во централна Хрватска

Слуњ, 1 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово во 5 час...

Хрватска упати протестна нота до Србија поради нападот врз нејзини граѓани во Панчево

Хрватска упати протестна нота до Србија поради нападот врз нејзини граѓани во Панчево

Загреб, 16 април 2024 (МИА) - Министерството за надворешни и европски работи на Хрватска упати проте...

Во Загреб уапсен, па ослободен екс разузнавачот Горан Грујевски

Во Загреб уапсен, па ослободен екс разузнавачот Горан Грујевски

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Поранешниот разузнавач и началник на Петтата управа Горан Грујевски вч...

Од 1 јуни бесплатен градски превоз во Загреб за постарите од 65 години

Од 1 јуни бесплатен градски превоз во Загреб за постарите од 65 години

Загреб, 8 април 2024 (МИА) - Од 1 јуни, право на бесплатен јавен превоз ќе имаат граѓаните кои живеа...

„Мала изложба за мечтаење“  на Дарко Алексовски во Загреб

„Мала изложба за мечтаење“ на Дарко Алексовски во Загреб

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во поп-ап галеријата „Гаража Камба“ во Загреб вечер ќе биде отворена „Ма...

Мадиќ: Внимателно да се следат ризиците за појава на корупција и да се преземет мерки за нивна превенција

Мадиќ: Внимателно да се следат ризиците за појава на корупција и да се преземет мерки за нивна превенција

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Заменик министерката за правда во техничката Влада, Викторија Аврам...

Мадиќ-Банчук во Загреб: Даваме поддршка на враќање на мирот во Украина и заштита на меѓународниот поредок

Мадиќ-Банчук во Загреб: Даваме поддршка на враќање на мирот во Украина и заштита на меѓународниот поредок

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Заменик министерот за правда во техничката Влада, Викторија Мадиќ А...

Мадиќ од Загреб: Европа е нашата иднина, нема да се откажеме од европскиот пат

Мадиќ од Загреб: Европа е нашата иднина, нема да се откажеме од европскиот пат

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Мора да бидеме обединети сега повеќе од кога било, особено во зашти...

Елези ја напушти Шкендија и потпиша за Локомотива Загреб

Елези ја напушти Шкендија и потпиша за Локомотива Загреб

Тетово, 9 јануари 2024 (МИА) – Тетовскиот прволигаш Шкендија ќе биде без услугите на Дашмир Елези во...

Пораз на РК Еурофарм Пелистер и од Загреб со една разлика

Пораз на РК Еурофарм Пелистер и од Загреб со една разлика

Битола, 7 декември 2023 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер неуспеја да го освојат првиот евро...

Image

Остани поврзан