• вторник, 25 јуни 2024
Селекторот на Хрватска: Модриќ не е среќен во Реал Мадрид

Селекторот на Хрватска: Модриќ не е среќен во Реал Мадрид

Мадрид, 14 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Хрватска - Златко Далиќ, даде интересно признание, наведу...

Хрватите во приватна ауденција кај Папата пред почетокот на ЕВРО2024

Хрватите во приватна ауденција кај Папата пред почетокот на ЕВРО2024

  Ватикан, 5 јуни 2024 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Хрватска го посети денеска...

Далиќ останува хрватски селектор до 2026

Далиќ останува хрватски селектор до 2026

Загреб, 18 март 2023 (МИА) – Селекторот на фудбалската репрезентација на Хр...

Image

Остани поврзан