• понеделник, 17 јуни 2024
Две лица полесно повредени во сообраќајка после наплатната станица Сопот на автопатот Скопје-Велес

Две лица полесно повредени во сообраќајка после наплатната станица Сопот на автопатот Скопје-Велес

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Две лица од Прилеп се полесно повредени во денешната сообраќајна несреќа...

Сообраќајка на патот Битола - Демир Хисар, сообраќајот во прекин во двата правца

Сообраќајка на патот Битола - Демир Хисар, сообраќајот во прекин во двата правца

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Сообраќајот на патот од Битола кон Демир Хисар е во прекин поради сообра...

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Три лица се полесно повредени во сообраќајка која се случила вечерва око...

Во прекин сообраќајот на патот Василево - село Градошорци поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Василево - село Градошорци поради сообраќајка

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Василево-с.Градошорци од 18:15 часот е...

Повредени две лица во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани

Повредени две лица во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани

Штип, 27 мај 2024 (МИА) - Тешко повреден е 42-годишниот работник И.К од Штип, кој ја косел тревата п...

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Кочани поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Кочани поради сообраќајка

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа денеска од 7:40...

Повредената жена од сообраќајката кај Башино Село препратена на Скопските клиники

Повредената жена од сообраќајката кај Башино Село препратена на Скопските клиники

Велес, 23 мај 2024 (МИА) - Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 ч...

Сообраќајна несреќа кај Росоман 

Сообраќајна несреќа кај Росоман 

Росоман, 21 мај 2024 (МИА) - Сообраќајна несреќа се случила утрово кај Росоман, помеѓу патничко и то...

Едно лице загина, две се повредени во сообраќајка што се случи вчера на автопатот Куманово-Скопје

Едно лице загина, две се повредени во сообраќајка што се случи вчера на автопатот Куманово-Скопје

Куманово, 20 мај 2024 (МИА) - Едно лице го загуби животот во сообраќајн...

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Загреб, 16 мај 2024 (МИА) – Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за...

Тешка сообраќајка со училишен автобус во Индонезија, загинаа 11 лица

Тешка сообраќајка со училишен автобус во Индонезија, загинаа 11 лица

Џакарта, 12 мај 2024 (МИА) - Најмалку 11 лица, претежно ученици, загинаа во тешка несреќа со училише...

Тројца повредени во сообраќајка во скопско Влае

Тројца повредени во сообраќајка во скопско Влае

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Три лица се повредени во сообраќајката, што...

Едeн загинат и тројца повредени во сообраќајка на експресниот пат Штип - Кочани

Едeн загинат и тројца повредени во сообраќајка на експресниот пат Штип - Кочани

Штип, 6 мај 2024 (МИА) - Триесет и деветгодишен скопјанец загина во сообраќајка на експресниот пат Ш...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - На 30 минути по полноќ денеска, полициски службеници од СВР Тетов...

Двајца загинати во сообраќајната несреќа на патот Радовиш-Штип

Двајца загинати во сообраќајната несреќа на патот Радовиш-Штип

Струмица, 3 мај 2024 (МИА) - Во сообраќајната несреќа што се случи на магистралниот пат Радовиш-Штип...

Image

Остани поврзан