• понеделник, 24 јуни 2024
Николоски: Можно е да се воведе градски воз во Скопје

Николоски: Можно е да се воведе градски воз во Скопје

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Новиот министер за транспорт и врски Александар Николоски смета дека од...

Македонските ракометарки одиграа нерешено со Португалија на младинското СП

Македонските ракометарки одиграа нерешено со Португалија на младинското СП

  Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска ракометна репрезентација до 20 годин...

Се санираат штетите од невремето во Скопје и Тетово

Се санираат штетите од невремето во Скопје и Тетово

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Во скопскиот и тетовскиот регион се санираат штетите од вчерашното...

Рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда паднале врз две возила во движење, до ЦУК пристигнати 70 пријави од невремето во Скопје

Рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда паднале врз две возила во движење, до ЦУК пристигнати 70 пријави од невремето во Скопје

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Од невремето кое вечерва го зафати Скопје во оперативниот центар на Цен...

Невреме со силен дожд и грмотевици во Скопје

Невреме со силен дожд и грмотевици во Скопје

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Скопје вечерва е зафатено од силно невреме проследено со силен ветер, г...

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна казна затвор

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна казна затвор

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Во Скопје утрово е приведен крадец кој бил баран со централна потерница...

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парадата на гордоста“

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парадата на гордоста“

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Во централното градско подрачје во Скопје, денеска од 15:00 часот, ќе и...

Град Скопје: Немаме надлежност за дератизација или постапување во случаи со змии, други влекачи или глодари

Град Скопје: Немаме надлежност за дератизација или постапување во случаи со змии, други влекачи или глодари

Скопје, 21 јуни 2024 Поврзано со дезинформациите пласирани во јавноста, а во врска со послед...

Опожарено возило на скопјанец

Опожарено возило на скопјанец

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Триесет и тригодишен скопјанец утрово, во...

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парадата на гордоста“

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парадата на гордоста“

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Утре од 15:00 часот во централното градско подрачје во Скопје ќе има по...

Поради Задушница денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради Задушница денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Денеска и утре по повод верскиот празник Задушница, Единицата за безбед...

Конференција „Мерки за енергетска ефикасност како одговор на енергетската криза и зголемена конкурентност“

Конференција „Мерки за енергетска ефикасност како одговор на енергетската криза и зголемена конкурентност“

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Во Скопје денеска се одржа конференција насловена  „Мерки за енерг...

Сладоледи за животните во скопската Зоолошка

Сладоледи за животните во скопската Зоолошка

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Зоолошката градина во Скопје на нејзината страница на „Фејсбук“ објави...

МВР: Приведен бегалец од затвор во Скопје

МВР: Приведен бегалец од затвор во Скопје

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - На територија на Маџари во Скопје денеска околу 14 часот полициски служ...

Левица: Јавните претпријатија во Град Скопје пред колапс, ВМРО-ДПМНЕ повторно не ги гласаше програмите

Левица: Јавните претпријатија во Град Скопје пред колапс, ВМРО-ДПМНЕ повторно не ги гласаше програмите

Скопје, 20 јуни 2024  Веќе 6 месеца ДПМНЕ во Советот на Град Скопје не ги гласа Пр...

Image

Остани поврзан