• вторник, 25 јуни 2024
Рангник: Да му откажам на Баерн беше една од најтешките одлуки во мојата кариера

Рангник: Да му откажам на Баерн беше една од најтешките одлуки во мојата кариера

Минхен, 10 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Австрија, Ралф Рангник, призна дека го чинело многу да ја...

Баерн се надева дека ќе го ангажира Рангник по денешното полуфинале во Лигата на шампионите

Баерн се надева дека ќе го ангажира Рангник по денешното полуфинале во Лигата на шампионите

Минхен, 30 април 2024 (МИА) - Ралф Рангник е најверојатниот нов тренер на Баерн Минхен, каде по завр...

Хенес потврди за Рангник: За една недела ќе донесеме одлука

Хенес потврди за Рангник: За една недела ќе донесеме одлука

Минхен, 26 април 2024 (МИА) - Почесниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хонес призна дека се водат...

Баерн му нуди договор на Рангник, обештетувањето е максимум 3 милиони евра

Баерн му нуди договор на Рангник, обештетувањето е максимум 3 милиони евра

Минхен, 25 април 2024 (МИА) - Баерн Минхен е се поблиску до договор со Ралф Рангник, пренесе „Билд“....

Рангник потврди за разговорите со Баерн

Рангник потврди за разговорите со Баерн

Минхен, 24 април 2024 (МИА) - Селекторот на австриската репрезентација Ралф Рангник призна дека имал...

Австрискиот селектор отстрани тројца репрезентативци поради хомофобија

Австрискиот селектор отстрани тројца репрезентативци поради хомофобија

  Виена, 12 март 2024 (МИА) – Австрискиот фудбалски селектор Ралф Рангник отстрани од с...

Рангник за убедливата победа над Хрватска: Можевме да постигнеме повеќе голови

Рангник за убедливата победа над Хрватска: Можевме да постигнеме повеќе голови

Осиек, 4 јуни 2022 (МИА) - Селекторот на австриската фудбалска репрезентација Ралф Рангник искажа задов...

Рангник нов селектор на Австрија

Рангник нов селектор на Австрија

Виена, 29 април 2022 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник е назначен за селектор на авс...

Рангник: Не жалам што дојдов во Манчестер Јунајтед

Рангник: Не жалам што дојдов во Манчестер Јунајтед

Манчестер, 16 април 2022 (МИА) – Германскиот 63-годишен стратег и привреме...

Рангник за реформите во Јунајтед: „Ни треба разбирање каде да се движиме – со кои играчи и тренер

Рангник за реформите во Јунајтед: „Ни треба разбирање каде да се движиме – со кои играчи и тренер

Манчестер, 4 април 2022 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник збору...

Рангник ги покани судиите од Премиер лигата да тренираат со клубовите за да можат подобро играчите да ги запознаат

Рангник ги покани судиите од Премиер лигата да тренираат со клубовите за да можат подобро играчите да ги запознаат

Лондон, 29 март 2022 (МИА) - Англиските судии може да почнат да одржуваат заеднички тренинзи со клубови...

Рангник: Сакаме повторно да се пласираме во ЛШ, ќе се обидеме да ја завршиме сезоната на највисоко ниво

Рангник: Сакаме повторно да се пласираме во ЛШ, ќе се обидеме да ја завршиме сезоната на највисоко ниво

Манчестер, 16 март 2022 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рагник ги искажа своите впечатоци...

Рангник пред Атлетико: Ако играме како со Тотенхем, сигурно ќе победиме

Рангник пред Атлетико: Ако играме како со Тотенхем, сигурно ќе победиме

Манчестер, 14 март 2022 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник верува дека неговиот тим ќ...

Рангник ги спореди трансфер стратегиите на Манчестер јунајтед, Сити и Ливерпул

Рангник ги спореди трансфер стратегиите на Манчестер јунајтед, Сити и Ливерпул

Манчестер, 6 март 2022 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник зборуваше за трансфер страт...

Рангник: Мегваер имаше неубедливи игра, но тој останува наш капитен

Рангник: Мегваер имаше неубедливи игра, но тој останува наш капитен

Манчестер, 15 февруари 2022 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, ја отфрли можноста на...

Image

Остани поврзан