• недела, 19 мај 2024
Игор Димески: Левица се залага за 2/3 повисоки пензии во однос на минималната плата

Игор Димески: Левица се залага за 2/3 повисоки пензии во однос на минималната плата

Тетово, 2 мај 2024 (МИА) - Носителот на листата со кандидати за пратени...

Ристовски од Автокоманда: Мора да се подобри квалитетот на животот на пензионерите

Ристовски од Автокоманда: Мора да се подобри квалитетот на животот на пензионерите

Скопје, 1 мај 2024 Во Автокоманда, ИНТЕГРА и Коалицијата „Храбро за Македонија“ имаа ср...

Спасовски на средба со пензионери од Куманово: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

Спасовски на средба со пензионери од Куманово: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

СООПШТЕНИЕ Скопје, 19 април 2024 Носителот на листа на кандидати за...

Битиќи: Просечната пензија ќе ја зголемиме на 30.000 денари

Битиќи: Просечната пензија ќе ја зголемиме на 30.000 денари

19 април 2024  „Просечната пензија ќе биде 30.000 денари, што е зголемување од скоро 9....

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Скопје, 19 април 2024  „Секогаш е пријатен муабетот со пензионерите, затоа што тие се м...

Бесплатна проверка на шеќер во крвта и крвен притисок за пензионерите од Делчево

Бесплатна проверка на шеќер во крвта и крвен притисок за пензионерите од Делчево

Делчево, 19 април 2024 (МИА) - Во просториите на Клубот на пензионери  во Делчево, денеска е ре...

Јакимовски: Конкретни мерки за подобрување на животот на пензионерите

Јакимовски: Конкретни мерки за подобрување на животот на пензионерите

Скопје, 12 април 2024 Состојбата кај пензионерите ни е во катастрофална состојба, статистика...

Спасовски: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

Спасовски: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

Скопје, 9 април 2024  Носителот на изборната единица 2 од СДСМ, денеска со пензионерите...

Ковачевски:  Се грижиме за пензионерите

Ковачевски: Се грижиме за пензионерите

Скопје, 6 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Кавадаречки пензионери од „Достоинствен живот“ против правење листи за пратеници на претстојните парламентарни избори 

Кавадаречки пензионери од „Достоинствен живот“ против правење листи за пратеници на претстојните парламентарни избори 

Кавадарци, 1 април 2024 (МИА) - Кавадаречките пензионери од Здружението...

Тајланд воведува данок за богатите пензионери од Западот

Тајланд воведува данок за богатите пензионери од Западот

Бангкок, 29 март 2024 (МИА) - Според новиот тајландски даночен закон, сите даночни резидентни кои ги...

Велковски бара пратениците да ги гласаат законските измени за кадарот во градинките да полага за лиценци

Велковски бара пратениците да ги гласаат законските измени за кадарот во градинките да полага за лиценци

Штип, 26 март 2024 (МИА) - Собранието одбива на дневен ред да ги стави предлог законските измени на...

Велковски ги посети пензионерите од Општина Аеродром

Велковски ги посети пензионерите од Општина Аеродром

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - Техничкиот министер за труд и социјална политика, Ѓоко Велковски денеск...

Работилница за одгледување лековити билки за лица над 65 години и лица со попреченост во Велес

Работилница за одгледување лековити билки за лица над 65 години и лица со попреченост во Велес

Велес, 19 март 2024 (МИА) - Центарот за социјална инклузија „Together“, Здружението на лица со цереб...

Каевски: Силјановска треба да им се извини на пензионерите за навредите

Каевски: Силјановска треба да им се извини на пензионерите за навредите

Скопје, 18 март 2024  Додека СДСМ ги покачува пензиите, ги почитува и се грижи за повоз...

Image

Остани поврзан