• вторник, 28 мај 2024
Реал Мадрид ги разгледува Кимих и Родри како замена за Крос

Реал Мадрид ги разгледува Кимих и Родри како замена за Крос

Мадрид, 23 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид е заинтересиран за играчот од средниот ред на Баерн Минхен,...

Карвахал: Се обидовме да го убедиме Крос да остане

Карвахал: Се обидовме да го убедиме Крос да остане

Мадрид, 23 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Реал Мадрид, Даниел Карвахал зборуваше за обидите да се...

Модриќ до Крос: Легенда, беше чест да го споделам средниот ред на Реал со тебе

Модриќ до Крос: Легенда, беше чест да го споделам средниот ред на Реал со тебе

Мадрид, 22 мај 2024 (МИА) – Ветеранот на Реал Мадрид, Лука Модриќ ја коментираше одлуката на Тони Кр...

Крос стави крај на кариерата!

Крос стави крај на кариерата!

Мадрид, 21 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид и Германија, Тони Крос, најави де...

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Мадрид, 18 мај 2024 (МИА) - Лука Модриќ и Тони Крос најверојатно ќе останат во Реал Мадрид. ...

Медиуми: Начо и Васкез верни на Реал до лето 2025

Медиуми: Начо и Васкез верни на Реал до лето 2025

  Мадрид, 27 март 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ќе ги продолжи до...

Крос останува во Реал

Крос останува во Реал

  Мадрид, 27 март 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски репрезентативец Тони Крос останува...

Крос: Не знам дали ќе се повлечам од репрезентација по Евро 2024 година

Крос: Не знам дали ќе се повлечам од репрезентација по Евро 2024 година

Мадрид, 20 март 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос сè уште не знае да...

Крос за ремито со Лајпциг: Едно е резултатот, друго е начинот на кој играш

Крос за ремито со Лајпциг: Едно е резултатот, друго е начинот на кој играш

Мадрид, 7 март 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос се осврна на нереше...

Крос блиску до продолжување на договорот со Реал

Крос блиску до продолжување на договорот со Реал

Мадрид, 4 март 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос е блиску до продолжува...

Крос: Не знам дали Реал е фаворит во Лигата на шампионите, но ние сме способни да победиме

Крос: Не знам дали Реал е фаворит во Лигата на шампионите, но ние сме способни да победиме

Лајпциг, 13 февруари 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос одговори на п...

Реал Мадрид ќе му понуди на Крос продолжување на договорот за една година

Реал Мадрид ќе му понуди на Крос продолжување на договорот за една година

Мадрид, 31 јануари 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски интернационалец Тони Крос може да го продолжи...

Јувентус сака да го купи Тони Крос

Јувентус сака да го купи Тони Крос

Торино, 26 декември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос може да ја про...

Анчелоти се обидува да го убеди Крос да го одложи пензионирањето

Анчелоти се обидува да го убеди Крос да го одложи пензионирањето

Мадрид, 20 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти се надева дека ќе го убеди...

Крос за „Златната топка“:  Тоа е престижна награда, но не и важно, ниту еден играч не може да освои ништо сам

Крос за „Златната топка“: Тоа е престижна награда, но не и важно, ниту еден играч не може да освои ништо сам

Мадрид, 15 октомври 2023 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос го сподели своето мислење за в...

Image

Остани поврзан